Zo skvele rozbehnutej štafety bolo fiasko. Slovenky skončili nakoniec 14.

16.12.2018 12:46
ZOH 2018, biatlon, štafeta, Terézia Poliaková
Slovenskej biatlonistke Terézii Poliakovej preteky nevyšli. Autor: ,

Talianske biatlonistky Lisa Vittozziová, Alexia Runggaldierová, Dorothea Wiererová a Federica Sanfilippová zvíťazili v nedeľu v rakúskom Hochfilzene s náskokom 8,4 sekundy v pretekoch štafiet žien na 4x6 km v rámci 2. kola Svetového pohára 2018/2019.

Druhé skončili Švédky Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Emma Nilssonová a Hanna Öbergová, tretie s celkovým odstupom 11,8 s boli Francúzky Anais Chevalierová, Julia Simonová, Célia Aymonierová a Anais Bescondová. Prvé tri tímy mali streleckú bilanciu 0+3, 0+8 a 0+9.

Slovenská štafeta v zložení Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Terézia Poliaková, Ivona Fialková obsadila 14. miesto (3+12). Po prvých dvoch úsekoch patrila Slovenkám vedúca pozícia, nakoniec sa museli uspokojiť s umiestnením mimo elitnej desiatky.

Na prvom úseku potvrdila výbornú formu reprezentantka SR P. Fialková a štafetu odovzdávala na skvelom 3. mieste so stratou 3 s na vedúce Talianky. Dvadsaťšesťročná Breznianka na strelnici dobíjala iba raz v ľahu a už tradične výborne bežala.

Kuzminová nadviazala na druhom úseku na dobrý výkon P. Fialkovej a napriek dvom chýbam v stoji dostala Slovenky na priebežnú vedúcu pozíciu. Terézii Poliakovej odovzdávala štafetu s náskokom viac ako 20 s pred druhými Francúzkami.

Dvadsaťdeväťročná Poliaková bežecky nestačila na svoje súperky, ani na strelnici sa jej nedarilo a po jednom trestnom kole klesla až na 13. miesto. Ivona Fialková sa rovnako trápila a po dvoch trestných kolách finišovala na 14. priečke .

Na čelo sa dostali po treťom úseku Talianky, ktoré boli v polovici pretekov na 11. priečke s viac ako minútovou stratou na líderky. Dorothea Wiererová však ukázala, prečo jej momentálne patrí žltý dres za priebežné prvé miesto v hodnotení SP a po bezchybnej streľbe odovzdala Federice Sanfilippovej taliansku štafetu s náskokom 18 s pred druhými Švajčiarkami.

nej streľbe strácali menej ako 15 sekúnd na Sanfilippovú. Talianka však náporu odolala a tešila sa spolu s krajankami z víťazstva. V cieľovej rovinke mala v súboji o druhé miesto viac síl Öbergová a odsunula Francúzky na bronzový stupienok.

Program 2. kola SP v rakúskom Hochfilzene uzavrie štafeta mužov na 4 × 7,5 km v nedeľu o 14.15 h SEČ. Slováci nastúpia v zostave Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko a Martin Otčenáš.

Preteky štafiet žien na 4×6 km: 1. Taliansko (Lisa Vittozziová, Alexia Runggaldierová, Dorothea Wiererová, Federica Sanfilippová) 1:10:58,7 h (0+3), 2. Švédsko (Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Emma Nilssonová, Hanna Öbergová) +8,4 s (0+8), 3. Francúzsko (Anais Chevalierová, Julia Simonová, Célia Aymonierová, Anais Bescondová) +11,8 (0+9), 4. Rusko (Jevgenija Pavlovová, Jekaterina Jurlovová-Perchtová, Valeria Vasnecovová, Irina Starychová) +47,2 (0+6), 5. Bielorusko (Dinara Alimbekovová, Irina Krivková, Hanna Solaová, Irina Kručinkinová) +1:13,4 min (0+4), 6. Nórsko (Karoline Of Knottenová, Tiril Eckhoffová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbuová-Roiselanová) +1:24,4 (2+11), … 14. Slovensko (Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Terézia Poliaková, Ivona Fialková) +4:26,0 (3+12)

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

18,99
Hnedý flower pot "S" červené ruže

Hnedý flower pot "S" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk