Hirscher vyhral v Alta Badii šiestykrát obrovský slalom, Žampovci nebodovali

16.12.2018 11:36, aktualizované: 14:10
Marcel Hirscher
Marcel Hirscher. Autor: ,

Obrovský slalom v Alta Badii a Marcel Hirscher, to je víťazné spojenie, ktoré trvá vo Svetovom pohár alpských lyžiarov nepretržite už šesť rokov.

Fenomenálny Rakúšan pridal v nedeľu šiesty triumf na nevyspytateľnej Gran Rise v neprerušenej sérii, keď v súčte oboch kôl zdolal Francúza Thomasa Fanaru o priepastných 2,53 s a o 2,69 s ďalšieho francúzskeho reprezentanta Alexisa Pinturaulta.

Hirscher je absolútnym rekordérom v Alta Badii už od vlaňajška, keď v historickom poradí miestnych triumfov preskočil taliansku legendu Alberta Tombu. Ten na domácom obľúbenom svahu dominoval v „obráku“ štyrikrát.

Hirscher je držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári z ostatných siedmich sezón a aktuálne si pripísal už šesťdesiaty prvý triumf v bojoch o krištáľové glóbusy, tridsiaty v obrovskom slalome a tretí v tejto sezóne.

Momentálne je Hirscher už opäť na čele priebežného poradia SP s náskokom 40 bodov pred krajanom Maxom Franzom. Tretí je Nór Aksel Lund Svindal. Hirscher suverénne vedie aj poradie obrovského slalomu, a to o 132 bodov pred Nórom Henrikom Kristoffersenom.

Druhé kolo v Alta Badii bolo bez slovenského zastúpenia. Bratia Žampovci obsadili až priečky v piatej desiatke výsledkového poradia 1. kola. Adam Žampa zaostal za najrýchlejším mužom Marcelom Hirscherom o 4,40 s a necelá sekunda ho delila od tridsiateho, teda posledného postupového miesta. Stačilo mu to na 41. miesto. Jeho mladší brat Andreas bol za Hirscherom o 4,65 s a skončil štyridsiaty siedmy.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní – Alta Badia (Tal.) – výsledky:

Obrovský slalom mužov (1.+2. kolo): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 2:32,29 min, 2. Thomas Fanara +2,53 s, Alexis Pinturault (obaja Fr.) +2,69, 4. Manuel Feller (Rak.) +2,72, 5. Tommy Ford (USA) +2,79, 6. Mats Olsson (Švéd.) +2,81,… 41. Adam Žampa +4,40, 47. Andreas Žampa (obaja SR) +4,65

AKTUALIZUJEME

#zjazdové lyžovanie #Marcel Hirscher #Andreas Žampa #Adam Žampa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

18,99
Hnedý flower pot "S" červené ruže

Hnedý flower pot "S" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk