Ďalší triumf Böa. Otčenáš bodoval a predstaví sa aj v stíhačke

Víťazom rýchlostných pretekov mužov v 2. kole Svetového pohára v biatlone sa v piatok popoludní v rakúskom Hochfilzene stal Nór Johannes Thingnes Bö.

14.12.2018 15:56
biatlon Foto: ,
Johannes Thingnes Bö.

Dvadsaťpäťročný severan zvíťazil s náskokom 8,6 s pred Francúzom Martinom Fourcadom napriek tomu, že raz zaváhal na strelnici. Tretí skončil s odstupom 10,2 s Nemec Benedikt Doll. Fourcade a Doll bol na strelnici stopercentní.

Johannes Thingnes Bö rozšíril zbierku triumfov v pretekoch SP na dvadsaťpäť, v rýchlostných pretekoch sa postavil na najvyšší stupienok po štrnásty raz. Obhajca veľkého glóbusu z ostatných siedmich rokov, fenomenálny Francúz Martin Fourcade, strácal po druhej streľbe na vedúceho Böa iba 0,8 s, na záverečnom bežeckom úseku však stratu nedokázal zmazať.

Poradie na stupňoch víťazov malo rovnaké zloženie ako v šprinte na MS 2017, ktoré tiež hostil rakúsky Hochfilzen. Z triumfu sa vtedy tešil Doll, Bö bol druhý, Fourcade tretí.

V 106-člennom štartovom poli boli aj štyria slovenskí reprezentanti. Najlepšie obstál Martin Otčenáš, ktorý sa po jednej chybe vo výsledkoch zaradil na bodované 27. miesto s mankom 1:20,6 min na víťaza. Tomáš Hasilla skončil na 64. priečke, keď dvakrát nepresne namieril.

Skúsený Matej Kazár prišiel do cieľa na 70. pozícii, Šimon Bartko trikrát netrafil do terča a stačilo mu to iba na 71. miesto. Keďže Otčenáš sa umiestnil do 60. priečky, nebude chýbať v sobotňajších stíhacích pretekoch na 12,5 km.

V sobotu pokračuje druhé kolo nového ročníka SP 2018/2019 v biatlone stíhacími pretekmi žien o 11.30 h SEČ. Muži majú stíhacie preteky na pláne o 14:45 SEČ. Program zavŕšia v nedeľu štafety mužov a žien.

SP v biatlone – Hochfilzen

Rýchlostné preteky mužov na 10 km: 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 24:49,2 min (1), Martin Fourcade (Fr.) +8,6 s (0), 3. Benedikt Doll (Nem.) +10,2 (0), 4. Antonin Guigonnat (Fr.) +25,9 (0), 5. Arnd Peiffer (Nem.) +27,9 (0), 6. Julian Eberhard (Rak.) +30,0 (1), … 27. Martin Otčenáš +1:20,6 min (1), … 64. Tomáš Hasilla +2:11,5 (2), … 70. Matej Kazár +2:30,7 (3), 71. Šimon Bartko (všetci SR) +2:33,3 (3)

Poradie vo Svetovom pohári (po 4 z 26 pretekov): 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 216 bodov, 2. Antonin Guigonnat (Fr.) 162, 3. Simon Eder (Rak.) 150, 4. Alexander Loginov (Rus.) 142, 5. Martin Fourcade (Fr.) 131, 6. Simon Desthieux (Fr.) 117, … 51. Martin Otčenáš (SR) 17

Poradie SP v rýchlostných pretekoch (po 2 z 9 pretekov): 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 120 bodov, 2. Antonin Guigonnat (Fr.) 97, 3. Benedikt Doll (Nem.) 88, 4. Alexander Loginov (Rus.) 82, 5. Simon Desthieux (Fr.) 72, 6. Martin Fourcade (Fr.) 71, … 40. Martin Otčenáš (SR) 17

Poradie v Pohári národov (po 5 z 23 pretekov): 1. Francúzsko 1641, 2. Nórsko 1597, 3. Nemecko 1436, … 17. Slovensko 797

Viac na túto tému: #biatlon #Martin Otčenáš #Johannes Thingnes Bö