Vlhová po seknutí v krku vo štvrtok trénovala, v piatok smer St. Moritz

06.12.2018 20:30
Boris Vlha, Petra Vlhová
Boris Vlha a Petra Vlhová. Autor: ,

Stredajší tréning v talianskom Vipitene slovenská lyžiarka Petra Vlhová nedokončila pre seknutie v krku a na instagram "zavesila" video, v ktorom zobrazila, ako leží v posteli so zabaleným krkom a zdôvodnením, že radšej nebude otáčať hlavu doľava.

Jej brat a manažér tímu Boris Vlha pre denník Šport uviedol, že to bude riešiť tabletkami a masážnym gélom. O deň neskôr už druhá najlepšia slalomárka z nedávnych pretekov Svetového pohára v Levi a Killingtone absolvovala riadny tréning.

„Nie je to nič vážne. Dnes Peťa normálne trénovala. Maťko Gemza jej to pomasíroval. Pomohli aj lieky a krém a je to lepšie,“ informoval Boris Vlha z Talianska. „Zajtra sa presúvame do švajčiarskeho St. Moritzu, kde na Peťu v nedeľu čakajú preteky Svetového pohára v paralelnom slalome,“ dodal Vlha.

V dejisku MS 2017 St. Moritzi mala Vlhová pôvodne absolvovať aj super G, ale napokon zostane len pri paralelnom slalome.

„Ostatné dievčatá prídu do Švajčiarska s rýchlosťou v nohách z pretekov v kanadskom Lake Louise. Nemá zmysel, aby Petra išla do súťaže s tým, že skončí okolo tridsiateho miesta. Navyše trať v St. Moritzi nie je jednoduchá, má mnoho nerovností a lyžiarka ju potrebuje dokonale poznať. Museli by sme super-G trénovať na úkor paralelného slalomu a riskovali by sme aj to, že by v ňom nemusela zájsť dobre,“ vysvetlil pre Šport tréner Livio Magoni.

Rodáčke z Liptovského Mikuláša aktuálne patrí šiesta priečka v celkovom poradí Svetového pohára a v slalomovom hodnotení je druhá za fenomenálnou Američankou Mikaelou Shiffrinovou.

Val Gardena náhradou za Val-d'Isere

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) rozhodla o tom, že talianske stredisko Val Gardena poslúži ako náhradné dejisko zrušeného podujatia Svetového pohára (SP) alpských lyžiarok z Val-d'Isere. V stredisku sitovanom na francúzsko-talianskej hranici sa aktuálne nemôže súťažiť pre nedostatok snehu v termíne 14.-16. decembra.

Ženy sa vo Val Gardene v rámci pretekov SP predstavia prvý raz v histórii. V Taliansku sa tak v rozmedzí piatich dní uskutočnia až štyri preteky SP. Na programe sú ako prvé mužské súťaže v zjazde (14. decembra) a super-G (15. decembra). Ženy sa dostanú k slovu počas zjazdu (17. decembra) a následne aj super-G (18. decembra)

#zjazdové lyžovanie #Petra Vlhová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku