Zmena plánu. Vo Francúzsku štrajkuje počasie, Vlhová bude bez super G

03.12.2018 15:22
Italy Alpine Skiing World Cup vlhová
Petra Vlhová. Autor: ,

V pôvodnom pláne slovenskej zjazdárky Petry Vlhovej boli 14. a 15. decembra preteky Svetového pohára v alpskej kombinácii a super G vo Val d'isere. Tie sa však vo francúzskom stredisku neuskutočnia, organizátori ich zrušili pre nedostatok snehu.

Definitívne to potvrdila pondelková snehová kontrola Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS), od ktorej dostalo Val d'Isere červenú pre vysoké teploty a vytrvalý dážď. Okrem kombinácie a super G ženy mali vo Val d'Isere súťažiť aj v zjazde.

Náhradný termín zatiaľ nie je známy. Otvorenou zostáva otázka možného presunu do švajčiarskeho St. Moritzu, kde sa najbližší víkend uskutočnia preteky SP žien v super G a paralelnom slalome. V rovnakom čase, teda počas víkendu 8.- 9. 12., budú súťaži aj muži, a to práve vo Val d'Isere. Na programe majú slalom a obrovský slalom a tie sa zatiaľ majú uskutočniť podľa plánu.

Na rozdiel od rýchlostných sa technické disciplíny jazdia na inom svahu, kde je situácia so snehom priaznivejšia. „Napriek tomu, predpoveď počasia nie je ani v tomto prípade priaznivá,“ informoval portál denníka Kurier.

#zjazdové lyžovanie #Petra Vlhová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku