Zuzula vystúpil z SLA. Slovenskému lyžovaniu ale naďalej pomáha

27.10.2018 10:45
Veronika Velez-Zuzulová, Timotej Zuzula, Jakub...
Veronika Velez-Zuzulová, Romain Velez, Timotej Zuzula a Jakub Hudák. Autor:

Tréner Timotej Zuzula pred dvoma týždňami vystúpil zo Slovenskej lyžiarskej asociácie. Nemienil byť ďalej členom organizácie, ktorá podľa jeho slov nerobila šport tak, ako by mala a nebol pre ňu žiaduci.

„Členstvo v SLA je dobrovoľné, tak som sa ho dobrovoľne vzdal. Naďalej však budem pomáhať slovenským lyžiarom, ktorí o to prejavia záujem. Samozrejme, na podujatia, na ktoré prihlasuje pretekárov SLA, už môžem ísť iba ako divák,“ povedal Timotej Zuzula v rozhovore pre denník Šport.

Zuzula má za sebou roky strávené v kolotoči Svetového pohára, počas ktorých úspešne doviedol svoju dcéru Veroniku Velez-Zuzulovú takmer až na slalomový vrchol.

Pod jeho vedením vyhrala päť pretekov v bojoch o krištáľové glóbusy a v celosezónnom hodnotení SP v slalome skončila dvakrát druhá a dvakrát tretia. Velez-Zuzulová po tohtoročných ZOH v Pjongčangu ukončila kariéru a momentálne je čerstvo mamičkou synčeka Julesa.

„Naďalej som tréner vo VŠC Dukla Banská Bystrica a pracujem s mladými lyžiarmi. S Veronikou sme založili akadémiu, v ktorej sa snažíme venovať sa talentom. Zatiaľ ich máme osem, dvoch chlapcov a šesť dievčat vo veku od 13 do 19 rokov. Pomáhajú mi tréneri Anton Boris a Mirka Poprocká a tiež Ivan Surový a Tomáš Kmeť. S mládežníkmi sme zatiaľ absolvovali dve sústredenia v Nórsku. boli sme v špecializovanej hale v Litve a dvakrát aj v rakúskom Hintertuxe,“ dodal Timotej Zuzula pre Šport.

#lyžovanie #Timotej Zuzula #SLA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku