Bude ich viac ako dievčat. Žampu teší rekordná účasť Slovákov

25.10.2018 17:56
ZOH 2018: Slalom mužov žampa
Adam Žampa na ZOH 2018 v Pjongčangu. Autor: ,

Adam Žampa, Andreas Žampa a Matej Prieložný, také je zloženie slovenského mužského tímu na úvodných pretekoch novej sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní.

Bude to v nedeľu 28. októbra tradične obrovský slalom na ľadovci Rettenbach v rakúskom Söldene. O deň skôr absolvujú ‚obrákovú‘ ouvertúru súťažnej zjazdárskej zimy aj ženy a medzi nimi aj jediná Slovenka Petra Vlhová.

„Žampovci majú vyjazdené dve národné kvóty a okrem toho máme k dispozícii aj základnú ‚base‘ kvótu Medzinárodnej lyžiarskej federácie. Preto má právo štartu aj Prieložný, ktorý je členom B-tímu reprezentácie. Prvým rokom už nie je junior, keďže je ročník narodenia 1997,“ informovala sekretárka Úseku alpských disciplín SLA Zuzana Senčeková.

Pre 21-ročného Prieložného to bude v Söldene premiéra vo Svetovom pohári. „Ešte nikdy sme nemali vo ‚sveťáku‘ tri miesta. Bude nás viac ako dievčat. To tu ešte nebolo,“ reagoval Adam Žampa.

Skúsený 28-ročný Tatranec sa v obrovskom slalome v Söldene predstaví siedmy raz. V roku 2012 vybojoval skvelé 9. miesto, o tri roky neskôr bol dvadsiaty deviaty, v ostatných prípadoch nedokončil, resp. nepostúpil do 2. kola.

„Po dobrých výsledkoch v lete na Novom Zélande som si vyjazdil body a skočil naspäť na 31. miesto v rebríčku slalomu aj obrovského slalomu, čo som nečakal. V Söldene budem mať štartovné číslo od 31 do 35. Dobré na to, aby super, aby som mohol atakovať postup do 2. kola,“ doplnil Adam Žampa.

#Adam Žampa #Andreas Žampa #matej prieložný #Svetový pohár v alpskom lyžovaní
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku