Velez-Zuzulovej sa narodil syn Jul: Doma to bude mať dvojjazyčné

05.10.2018 07:32
Veronika-Velez Zuzulová, Petra Vlhová
Veronika-Velez Zuzulová na archívnej snímke. Autor: ,

Najúspešnejšia slovenská alpská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová je mamou. V stredu pred deviatou večer sa jej vo francúzskom Annecy narodil syn Jul.

Meno dostal po najlepšom priateľovi jej manžela Romaina Veleza, ktorý bol pilot helikoptéry a zahynul pri tragickej havárii. Informoval o tom vo svojom piatkovom vydaní denník Šport.

Jul Velez bude mať dvojité, teda francúzske aj slovenské občianstvo. „Už som telefonovala s naším veľvyslancom v Paríži, ktorý pripravil všetky potrebné dokumenty. S manželom sme sa okrem toho dohodli, že on bude na synčeka hovoriť svojím rodným jazykom a ja zasa svojím, takže odmalička to bude mať doma dvojjazyčné,“ povedala pre Šport bývalá elitná svetová slalomárka.

Velez-Zuzulová strávila v kolotoči Svetového pohára 17 sezón. je víťazkou piatich podujatí prestížneho seriálu, na stupňoch víťazov stála celkovo 30-krát.

Dvakrát bola druhou najlepšou slalomárkou SP. Kariéru ukončila v marci po pretekoch v nemeckom Ofterschwangu. Oficiálna rozlúčka so slovenskými fanúšikmi sa konala o mesiac neskôr v Jasnej.

#Veronika Velez-Zuzulová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku