Ledecká je vo forme. V tréningu na zjazd bola druhá, Vlhová 13.

Ester Ledecká obsadila druhé miesto v tréningu na stredajší zjazd Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v Aare.

13.03.2018 14:25 , aktualizované: 14:40
Ledecká zjazd Foto: ,
Ester Ledecká počas utorkového tréningu na zjazd SP v Aare.

Dvojnásobná olympijská šampiónka, ktorá ešte v sobotu pretekala na snouborde, nestačila na skrátenej trati v jedinej oficiálnej skúšobnej jazde iba na Alicu McKennisovú z USA.

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová obsadila 13. miesto, na McKennisovú stratila 1,08 sekundy.

Dvadsaťdvaročná Češka si na snouborde v sobotu vo Švajčiarsku zaistila veľký krištálový glóbus za paralelné disciplíny. Súkromným lietadlom priletela do Švédska, kde v nedeľu a v pondelok trénovala a strávila tak dva dni na lyžiach.

Na zjazdovkách stojí prvýkrát od senzačného víťazstva v superobrovskom slalome 17. februára na ZOH v Pjongčangu.

V tréningu štartovala s číslom 22, postupne zrýchlila a po dojazde v cieli viedla. Na meraných úsekoch mala rýchlosť 103,5 a 102 km/h.

„Ideálne by bolo, keby sa v zjazde umiestnila do prvej pätnástky, čím by sa udržala v tridsiatke pre budúcu sezónu a mala tak dobrú pozíciu,“ povedal zjazdársky tréner Ledeckej Tomáš Bank pred odchodom do Aare.

Viac na túto tému: #Svetový pohár v alpskom lyžovaní #Ester Ledecká