Kuzminová s P. Fialkovou pálili veľmi nepresne. Sestra Ivona skončila 14.

Bieloruská biatlonistka Daria Domračevová sa v piatok vo fínskom Kontiolahti s náskokom iba pol sekundy stala víťazkou šprintu na 7,5 km na úvod programu žien v rámci siedmeho z deviatich kôl Svetového pohára 2017/2018. Druhá skončila Nemka Franziska Hildebrandová a tretia bola Talianka Lisa Vittozziová.

09.03.2018 19:08
Darja Domračevová Foto: ,
Darja Domračevová vo fínskom Kontiolahti.

Slovenská líderka hodnotenia tejto disciplíny a priebežne druhá v bojoch o veľký glóbus Anastasia Kuzminová obsadila so štyrmi nesklopenými terčíkmi (po dvoch v ľahu a stoji) 30. miesto, zaostala o 1:21,2 min. Fínska jednotka celková poradia Kaisa Mäkäräinenová si pripísala 10. priečku, takže zvýšila svoj náskok v žltom drese.

Paulína Fialková absolvovala „stojku“ čisto a ex post figuruje na lichotivej piatej pozícii vo výsledkovej listine po príslušnej sekcii, lenže v stoji pokazila štyri rany a napokon sa musela uspokojiť s 51. priečkou (+1:57,5).

Jasne najlepšou z tria Sloveniek značne nečakane bola Ivona Fialková na 14. mieste s jedným trestným okruhom a mankom 47,9 s. Dvadsaťtriročná rodáčka z Brezna si tým o tri pozície zlepšila osobný rekord vo SP z minulosezónneho juhokórejského Pjongčangu, ktorý dosiahla tiež v rýchlostných pretekoch.

Domračevová pri jednom zlyhaní na palebnej čiare profitovala z bežeckého kolapsu Hildebrandovej v úplnej koncovke. Nemka totiž po dvoch nulách mala na vtedy tretiu Bielorusku k dobru 17,6 s na predmetnom medzičase (pred Vittozziovou, ktorá sa dovedna pomýlila raz, viedla o 16,4 s), odvtedy však od nej bola horšia o 18,1 sekundy. Bronzová Talianka bola v cieli 5,5 s od triumfu.

Výsledky

šprint na 7,5 km: 1. Darja Domračevová (Biel.) 20:56,8 (1 tr. okr.), 2. Franziska Hildebrandová (Nem.) +0,5 (0), 3. Lisa Vittozziová (Tal.) 5,5 (1), 4. Julija Džimová (Ukr.) 17,2 (0), 5. Laura Dahlmeierová (Nem.) 19,4 (1), 6. Veronika Vítková (ČR) 21,0 (0), 7. Vita Semerenková (Ukr.) 21,1 (0), 8. Marie Dorin Habertová (Fr.) 32,0 (0), 9. Maren Hammerschmidtová (Nem.) 33,9 (1), 10. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 34,4 (2),

…, 14. Ivona FIALKOVÁ 47,9 (1), 30. Anastasia KUZMINOVÁ 1:21,2 (4), 51. Paulína FIALKOVÁ (všetky SR) 1:57,5 (4)

Viac na túto tému: #biatlon #Anastasia Kuzminová #Ivona Fialková #Paulína Fialková