Skokanský dedo. Kasai nevie kedy dosť, plánuje aj olympiádu v roku 2026

27.01.2018 09:36
Noriaki Kasai
Noriaki Kasai. Autor: ,

Japonský skokan na lyžiach Noriaki Kasai stále nepremýšľa o ukončení svojej kariéry. Štyridsaťpäťročný rodák z ostrova Hokkaido (nar. 6. júna 1972) si na blížiacich sa ZOH v kórejskom Pjongčangu (9.-25. februára) pripíše na konto už svoj ôsmy štart "pod piatimi kruhmi".

Už teraz však prezradil, že to pravdepodobne nebude jeho posledné vystúpenie na olympijskej scéne.

Kasai v interview pre The Japan Times vyhlásil, že ak Sapporo získa právo usporiadať ZOH v roku 2026, chcel by si na nich súťažne zaskákať. V tom čase by mal takmer 54 rokov.

„Keď som mal štyridsať, rozhodol som, že kariéru ukončím v päťdesiatke, ale odkedy som sa dopočul, že Sapporo sa môže uchádzať o ZOH, zmenil som názor,“ povedal Kasai, ktorého športovým snom je zisk zlatej olympijskej medaily.

Najbližšie k nej bol v Soči 2014, kde na veľkom mostíku skončil druhý za Poliakom Kamilom Stochom. Vtedy zaostal iba o 1,3 bodu, čo v skokanskej praxi predstavuje menej ako jeden meter.

Dejisko ZOH 2026 zvolia v roku 2019. Uchádzači musia upovedomiť Medzinárodný olympijský výbor (MOV) do konca marca a najneskôr v septembri predložiť ekonomický zámer.

Medzi možnými adeptmi sa okrem Sappora spomína aj švajčiarsky Sion, kanadské Calgary, turecký Erzurum, švédsky Štokholm či spoločná kandidatúra rakúskych miest Graz a Schladming.

#Noriaki Kasai #Pjongčang 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Kytica Lotos by Ivana Štanclová

Kytica Lotos by Ivana Štanclová

6,99
Váza biela

Váza biela

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk