Skokanský dedo. Kasai nevie kedy dosť, plánuje aj olympiádu v roku 2026

27.01.2018 09:36
Noriaki Kasai
Noriaki Kasai. Autor: ,

Japonský skokan na lyžiach Noriaki Kasai stále nepremýšľa o ukončení svojej kariéry. Štyridsaťpäťročný rodák z ostrova Hokkaido (nar. 6. júna 1972) si na blížiacich sa ZOH v kórejskom Pjongčangu (9.-25. februára) pripíše na konto už svoj ôsmy štart "pod piatimi kruhmi".

Už teraz však prezradil, že to pravdepodobne nebude jeho posledné vystúpenie na olympijskej scéne.

Kasai v interview pre The Japan Times vyhlásil, že ak Sapporo získa právo usporiadať ZOH v roku 2026, chcel by si na nich súťažne zaskákať. V tom čase by mal takmer 54 rokov.

„Keď som mal štyridsať, rozhodol som, že kariéru ukončím v päťdesiatke, ale odkedy som sa dopočul, že Sapporo sa môže uchádzať o ZOH, zmenil som názor,“ povedal Kasai, ktorého športovým snom je zisk zlatej olympijskej medaily.

Najbližšie k nej bol v Soči 2014, kde na veľkom mostíku skončil druhý za Poliakom Kamilom Stochom. Vtedy zaostal iba o 1,3 bodu, čo v skokanskej praxi predstavuje menej ako jeden meter.

Dejisko ZOH 2026 zvolia v roku 2019. Uchádzači musia upovedomiť Medzinárodný olympijský výbor (MOV) do konca marca a najneskôr v septembri predložiť ekonomický zámer.

Medzi možnými adeptmi sa okrem Sappora spomína aj švajčiarsky Sion, kanadské Calgary, turecký Erzurum, švédsky Štokholm či spoločná kandidatúra rakúskych miest Graz a Schladming.

#Noriaki Kasai #Pjongčang 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla ružový amarylis

Perla ružový amarylis

39,99
Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk