Falková a Pellegrino ovládli mestský šprint v Drážďanoch, Slováci vzadu

Šprint Svetového pohára v behu na lyžiach v Drážďanoch vyhrali Talian Federico Pellegrino a Švédka Hanna Falková.

13.01.2018 14:58

Kvalifikáciu mestského šprintu na brehu Labe absolvovalo aj duo Slovákov a obsadilo zadné pozície vo výsledkovej listine. Miroslav Šulek skončil na 65. a Andrej Segeč na predposlednej 66. priečke s odstupom 13,28, resp. 13,50 s. na víťaza kvalifikácie Chanavata.

Majster sveta v šprinte Pellegrino vo finále zdolal o dve desatiny sekundy Nóra Johannesa Hösflota Klaeba, ktorý dominoval úvodnej časti sezóny a až do Tour de Ski vládol Svetovému poháru.

Po absencii na Tour sa v sobotu vrátil do seriálu a vyhral úvodné dve vyraďovacie jazdy. Vo finále však doplatil na prepálený začiatok a v závere neodolal nástupu Pellegriniho, ktorý si dobehol po jubilejné desiate individuálne pohárovej víťazstvo. Dvadsaťsedemročný Talian sa ho dočkal po takmer roku.

Výrazne dlhšie čakala na ďalší triumf vo Svetovom pohári Falková. Dvadsaťosemročná Švédka vyhrala po ôsmich rokoch a pripísala si tretie prvenstvo v kariére.

Pri neúčasti niekoľkých elitných pretekárok bola najrýchlejšia už v kvalifikácii. V semifinále mala namále, keď postúpila posledným časom, ale záverečný beh ovládla. V cieli bola o dve desatiny pred krajankou Majou Dahlqvistovou.

Svetový pohár v behu na lyžiach – Drážďany (Nem.)

Šprint mužov na 1,2 km voľným spôsobom: 1. Federico Pellegrino (Tal.) 1:52,77 min, 2. Johannes Hösflot Klaebo (Nór.) +0,18 s, 3. Lucas Chanavat (Fr.) +0,98, 4. Richard Jouve (Fr.) +1,23, 5. Emil Jönsson (Švéd.) +2,36, 6. Even Northug (Nór.) +12,34,…65. Miroslav Šulek, 66. Andrej Segeč (obaja SR) v kvalifikácii.

Šprint žien na 1,2 km voľným spôsobom: 1. Hanna Falková 2:11,02 min, 2. Maja Dalhqvistová (obe Švéd.) +0,23, 3. Sophie Caldwellová (USA) +0,30, 4. Laurien van der Graaffová (Švaj.) +0,58, 5. Anna Dyviková +0,68, 6. Stina Nilssonová (obe Švéd.) +7,56.

Viac na túto tému: #Federico Pellegrino #Hanna Falková #Svetový pohár v behu na lyžiach