Tretí triumf za štyri dni. Fenomenálny Hirscher valcuje konkurenciu

Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher vyhral nedeľňajší slalom Svetového pohára vo švajčiarskom Adelbodene. Na druhé miesto v ňom odsunul o 13 stotín krajana Michaela Matta. Tretí skončil Nór Henrik Kristoffersen (+0,16).

07.01.2018 14:49 , aktualizované: 15:17
Marcel Hirscher Foto: ,
Marcel Hirscher oslavuje výhru v slalome na podujatí SP v Adelbodene.

Víťaz potvrdil náskok 25 stotín sekundy z 1. kola, ktorý mal pred Mattom. Tretí so 44-stotinovým odstupom figuroval po úvodnom kole švédsky lyžiar Andre Myhrer, ten skončil nakoniec štvrtý.

Dvadsaťosemročný Hirscher ukoristil tretie víťazstvo v SP za uplynulé štyri dni. Vo štvrtok vyhral slalom v Záhrebe, v sobotu v Adelbodene triumfoval aj v obrovskom slalome. V nedeľu zaknihoval už 52. triumf v SP v kariére. Upevnil si tak vedúce postavenie v celkovom hodnotení celého seriálu, resp. v disciplíne.

Slovenský lyžiar Adam Žampa stratil na lídra v 1. kole 4,05 sekundy a tesne nepostúpil do 2. kola medzi elitnú tridsiatku. Skončil na 31. mieste, keď mu na postup chýbalo len sedem stotín sekundy. Jeho brat Andreas mal pôvodne vyjsť na trať s číslom 72, ale napokon v pretekoch neštartoval.

Slalom mužov SP v Adelbodene

Výsledky: 1. Marcel Hirscher 1:50,94 min., 2. Michael Matt (obaja Rak.) +0,13 s, 3. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,16, 4. Andre Myhrer (Švéd.) +0,78, 5. Alexis Pinturault (Fr.) +0,83, 6. Stefano Gross (Tal.) +1,43, 7. Sebastian-Foss Solevaag (Nór.) +1,55, 8. Loic Meillard (Švaj.) +1,56, 9. Christian Hirschbühl (Rak.) +1,64, 10. Linus Strasser (Nem.) +1,72

Poradie v SP (po 19 z 37 prete­koch): 1. Hirscher 874 bodov, 2. Kristoffersen 720, 3. Pinturault 547, 4. Kjetil Jansrud 480, 5. Aksel Lund Svindal (obaja Nór.) 454, 6. Myhrer 325, 7. Matthias Mayer (Rak.) 318, 8. Beat Feuz (Švaj.) 316, … 107. Andreas ŽAMPA 13, 114. Adam ŽAMPA 10

Poradie v slalome (po 6 z 12 pretekoch): 1. Hirscher 454 bodov, 2. Kristoffersen 355, 3. Matt 308, 4. Myhrer 263, 5. Luca Aerni (Švaj.) 229, 6. Pinturault 240, 4. Matts Olsson (Švéd.) 214, 5. Justin Murisier (Švaj.) 179, 6. Solevaag 205, … 40. Adam ŽAMPA (SR) 10.

Viac na túto tému: #Marcel Hirscher #Svetový pohár v alpskom lyžovaní #slalom mužov