VIDEO: Shiffrinová zostala visieť na lanovke. Na štart ju vytiahol ratrak

03.12.2017 11:24
Zjazd, ratrak, Lake Louise
Takto ťahali zjazdárky na štart v Lake Louise. Autor: ,

Skoro pol hodiny trvala netradičná cesta lyžiarok na štart zjazdu Svetového pohára v Lake Louise. V kanadskom stredisku vypadol elektrický prúd, preto usporiadatelia ťahali pretekárky za snežným ratrakom.

„Nebolo to najpohodlnejší druh prepravy. Na štart sa išlo dvadsaťtri minút. Človek musel byť v pozore. Bolo to veľmi dlhé,“ povedala česká lyžiarka Ester Ledecká, ktorá je zvyknutá zo snoubordových pretekov jazdiť na svah na skútri.

Kvôli výpadku prúdu dokonca hviezdna Američanka Lindsey Vonnová a Tina Weiratherová z Lichtenštajnska zostali chvíľku uviaznuté na lanovke.

Za ratrakom potom išlo na lanách až dvadsať zjazdárok naraz. „Bol to celkom hluk a bolo potrebné sa sústrediť a dávať si pozor,“ uviedla Ledecká v tlačovej správe agentúry Sport Invest.

Normálne zjazdarky padajú pri jazde z kopca, Maďarka Edit Miklošová sa tentoraz ocitla nedobrovoľne na snehu cestou nahor. „Mala smolu. Niekto ju zrazil. Stačilo málo, pretože išlo dvadsať báb nasáčkovaných jedna vedľa druhej, a keď niekomu zahraní lyža, sú všetci v háji. Edit to schytala,“ povedala Ledecká.

#Mikaela Shiffrinová #lake louise
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

49,99
Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk