Po prvej streľbe viedla. Kuzminová napokon skončila v šprinte 15.

Druhé individuálne preteky novej biatlonovej sezóny v rámci 1. kola Svetového pohára v biatlone vo švédskom Östersunde sa stali korisťou Nemky Denise Herrmannovej.

01.12.2017 19:25
Kuzminová Foto: ,
Anastasia Kuzminová v piatok doplatila na streľbu v stoji.

Dvadsaťosemročná pretekárka, ktorá len v uplynulej sezóne presedlala z behu na lyžiach na biatlon, slávila v rýchlostných pretekoch na 7,5 km premiérový triumf v kombinácii behu a streľby vo Svetovom pohári.

Herrmannová napriek jednému trestnému okruhu zvíťazila s náskokom 15,2 s pred Francúzkou Justine Braisazovou a 19,6 s pred Ukrajinkou Juliou Džimovou. Francúzka aj Ukrajinka predviedli čistú streľbu.

Piatkový šprint nepriniesol pre Slovensko taký prenikavý úspech ako stredajšie vytrvalostné preteky a v nich piatu priečka Paulíny Fialkovej. Z kvarteta Sloveniek zabodovala vo Svetovom pohári iba Anastasia Kuzminová, ktorá obsadila 15. pozíciu v cieli.

Ďalšie tri Slovenky sa zoradili až za 60. miestom, čiže bez nároku na účasť v nedeľňajších stíhacích pretekoch. Paulína Fialková skončila 70., jej mladšia sestra Ivona 74. a Terézii Poliakovej patrí v konečných výsledkoch 80. pozícia. V cieli klasifikovali 103 biatlonistiek.

Kuzminová v stredu vynechala úvodné vytrvalostné preteky sezóny a oddýchnutá začala veľmi dobre. V expresnom tempe a navyše čisto absolvovala prvú streľbu v ľahu, po ktorej viedla s náskokom 5,5 s pred Nemkou Denise Herrmannovou a 7 s pred Taliankou Lisou Vittozziovou.

Na streľbe v stoji sa však dvojnásobná olympijská šampiónka v tejto disciplíne dvakrát pomýlila a výsledkom dvoch trestných kôl bol prepad na ôsmu a neskôr pätnástu priečku vo výsledkovej listine.

Pre Paulínu Fialkovú prišiel po peknej strede škaredý piatok. Jedna chyba v ľahu bola ešte z hľadiska celkového výsledku akceptovateľná, ale ďalšie tri v stoji odsunuli zverenkyňu Anny Murínovej a Martina Bajčičáka mimo bodovanú štyridsiatku až na konečnú 70. priečku.

SP v biatlone – 1. kolo

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km:
1. Denise Herrmannová (Nem.) 19:54,8 min (1 trest, okruh), 2. Justine Braisazová (Fr.) +15,2 s (0), 3. Julia Džimová (Ukr.) +19,6 (0), 4. Synnöve Solemdalová (Nór.) +24,3 (0), 5. Lisa Vittozziová (Tal.) +24,5 (0), 6. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +26,0 (1), 7. Marte Olsbuová (Nór.) +26,5 (0), 8. Veronika Vítková (ČR) +35,9 (0),…15. Anastasia Kuzminová +54,5 (2),… 70. Paulína Fialková +2:27,4 (4),… 74. Ivona Fialková +2:31,4 (4),…80. Terézia Poliaková (všetky SR) +2:39,7 (1)

Viac na túto tému: #Anastasia Kuzminová #SP v biatlone #Terézia Poliaková #Ivona Fialková #Paulína Fialková