V dopingovej sieti uviazli ďalší slávni Rusi. Medzi nimi aj súčasný šéf bobistov

24.11.2017 15:54
Alexander Zubkov
Alexander Zubkov. Autor: ,

V súvislosti s dopingom Rusov na ZOH 2014 v Soči 2014 uviazli v slučke ďalší športovci. Figuruje medzi nimi aj bobista Alexander Zubkov, dvojnásobný šampión z domáceho podujatia.

Štyridsaťtriročný Zubkov po ZOH 2014 ukončil kariéru. V súčasnosti je prezident Ruskej bobovej federácia (RBF). Už skôr dostal dištanc na štyri rok jeden z členov zlatej posádky štvorbobov Dmitrij Trunenkov. „Sme z toho veľmi sklamaní. Chceme zistiť, čo sa stalo,“ oznámil v januári prezident RBF Zubkov, pilot zlatých ruských posádok zo Soči.

Medzinárodný olympijský výbor (IOC) v piatok oficiálne dištancoval dovedna štyroch ruských športovcov, okrem Zubkova aj bobistku Oľgu Stulnevovú, ktorá sa v minulosti venovala aj atletike. Dištanc dostali aj rýchlokorčuliari – strieborná na 500 m Oľga Fatkulinová a Alexander Rumiancev, v Soči jedenásty na päťtisícke.

Nedávno dostali dištanc ďalší šiesti ruskí bežci na lyžiach, ktorí sa previnili dopingom ZOH 2014 v Soči. Nechýba medzi nimi trojnásobného strieborný medailista Maxim Vylegžanin, tresty sa týkajú aj Alexeja Petuchova, Julie Ivanovovej a Jevgenije Šapovalovovej. Pred nimi ich dostali aj Alexander Legkov a Jevgenij Belov.

#ruský doping #boby #Alexander Zubkov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

43,99
Flower box biela kocka "S" červené ruže

Flower box biela kocka "S" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk