Vtipkujúca Vlhová: Bratovi už gratulovali z Iránu, ale brada pôjde dole

12.11.2017 19:51, aktualizované: 22:13
Vlhová
Petra Vlhová po prílete z Fínska. Autor: ,

Unavená, ale šťastná a rozdávajúca úsmevy na všetky strany. Petra Vlhová sa v nedeľu podvečer cez Helsinki vrátila z fínskeho Levi, kde senzačným spôsobom ovládla úvodný slalom novej sezóny Svetového pohára.

„Už v cieli som bola veľmi šťastná, lebo som vedela, že som predviedla ‚moju‘ jazdu. No a keď došla Shiffrinová do cieľa, som bola ešte šťastnejšia. Bol to skvelý pocit,“ opísala prvé pocity po skončení sobotňajších pretekov na letisku vo Schwechate, kde ju čakala početná skupina slovenských novinárov.

Triumf na úvod sezóny ju potešil aj z psychického hľadiska.

„Keď začína sezóna, tak prvých pretekoch je to také, že človek nevie na čom je. Pred prvým kolom som bola trochu v strese, ale zašla som svoju jazdu a v tom druhom som už útočila. Super, že to vyšlo,“ pokračovala.

Vlhová si pripísala ďalší cenný skalp fenomenálnej Američanky Mikaely Shiffrinovej, ktorú zdolala aj v marci v Aspene. Okrem 'back-to-back" triumfov v kombinácii Aspen, Levi má 22-ročná Liptáčka na konte aj výhru z Aare.

„Do jazdy som dala úplne všetko. Len tak sa dá zdolať vynikajúca lyžiarka ako Mikaela. Treba ísť bez chýb, čo najrýchlejšie a čisto. Som šťastná, že som ju porazila,“ vravela.

Vo fínskom Levi za polárnym kruhom býva peknou tradíciou, že víťazka i víťaz slalomu dostanú do daru sobie mláďa. Formálne si ho prevezmú, dajú mu meno a potom ponechajú na neďalekej farme.

Petra Vlhová spočiatku nevedela, aké dá meno svojmu víťaznému sobíkovi, ale neskôr sa rozhodla, že ho pomenuje po otcovi – Igor.

„Sobík sa volá Igor – po mojom tatinovi. Nemohol byť pri mojich prvých dvoch úspechoch v Aare a Aspene, takže aspoň takto som sa mu chcela poďakovať. A prečo tu nie je sobík so mnou? No, tu by asi neprežil. Na domácej farme mu bude lepšie,“ prezradila.

Petra Vlhová a Santa
		Claus.
Prvé tri: víťazná
		Vlhová, druhá
		Shiffrinová,...
+3Petra Vlhová sa teší
		z cenného
		úspechu.

Už aj na sociálnej sieti súrodenci Vlhovci avizovali, že vďaka sestrinmu triumfu v Levi pôjde dolu Borisov hustý porast na tvári.

„Stávka padla náhodne. Povedala som Borkovi, že či si nenechá bradu pokiaľ nevyhrám. No a on sa toho chytil. Chvalabohu, že som v Levi uspela, lebo niektorí ľudia už pozerali, že ako to vyzerá. Už mu gratulovali aj z Iránu (smiech). Bavíme sa na tom. Som rada, že brada pôjde dole, lebo cestujeme do Ameriky a tam by ho možno ani nepustili…“

A aký má Vlhová najbližší program?

„Tri dni budem doma v Liptovskom Mikuláši, kde budem trénovať najmä kondičku. Potom 16. odchádzame do Rakúska, kde budeme makať na snehu. No a 22. novembra nás čaká odchod do USA, kde budú v Killingtone najbližšie preteky.“

Petra Vlhová na
		letisku vo
		Schwechate.
Unavená Petra Vlhová
		po prílete z
		Helsínk.
+3Petra Vlhová odpovedá
		na otázky
		novinárov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#slalom #Petra Vlhová #FIS
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
23,99
Dôkaz lásky krémový

Dôkaz lásky krémový

44,99
Flower box červená kocka "M" červené ruže

Flower box červená kocka "M" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk