Vlhová bojovala aj s narazeným lýtkom. Tréner: Lyžovala najlepšie ako vedela

28.10.2017 19:23

Slovenská zjazdárka Petra Vlhová vstúpila do novej sezóny Svetového pohára šestnástym miestom v obrovskom slalome v rakúskom Söldene.

Petra Vlhová počas obrovského slalomu v Söldene.
Petra Vlhová počas obrovského slalomu v Söldene. Autor: Reuters, LEONHARD FOEGER

Tradičná ľadovcová ouvertúra SP jej nevyšla podľa predstáv aj preto, že pri rozjazďovaní pred pretekmi utrpela menší úraz. Podľa jej talianskeho trénera Livia Magoniho ju jedna zo súťažných bránok udrela do lýtka.

„Bolo to červené, bolestivé a zväčšovalo sa to. Mali sme s tým problém a Petra nedokázala predviesť ideálnu jazdu,“ uviedol Livio Magoni. Zároveň však priznal, že jeho zverenka v sobotu nemala svoj deň.

„Nebolo to len o tom. Neboli sme dnes perfektní a aj preto to dopadlo tak, ako dopadlo. Keď vo Svetovom pohári nie ste stopercentní, tak nemôžete pomýšľať na najlepšiu pätnástku. Som však rád, že Petra v rámci možností lyžovala najlepšie ako vedela. Neboli sme úplne pozadu,“ dodal Magoni.

Atmosféra v
		Söldene.
Fanúšikovia počas
		obrovského slalomu v
		Söldene.
+7Petra Vlhová na trati
		1. kola
		obrovského...

Vlhová bola v sobotu v Söldene v prvom kole sedemnásta, v druhom trinásta a v súčte to dalo šestnástu priečku a prvých 15 bodov do hodnotenia SP 2017/2018. Dvadsaťdvaročná Liptáčka nezopakovala výkon spred roka, keď bola v Söldene vtedy ešte senzačne ôsma a odštartovala najlepšiu sezónu kariéry.

Rovnaké umiestnenie v disciplíne dlhých oblúkov si neskôr pripísala aj na februárovom svetovom šampionáte v St. Moritzi.

#SP v obrovskom slalome #Petra Vlhová #Livio Magoni
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
23,99
Dôkaz lásky krémový

Dôkaz lásky krémový

44,99
Flower box červená kocka "M" červené ruže

Flower box červená kocka "M" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk