Vlhová v Söldene nezopakovala minulý rok, tešila sa Rebensburgová

, 28.10.2017 12:52, aktualizované: 14:30
Petra Vlhová
Petra Vlhová na trati obrovského slalomu v Söldene. Autor: ,

Slovenka Petra Vlhová skončila na šestnástom mieste v sobotňajšom úvodnom obrovskom slalome novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom Söldene. Pripísala si prvých 15 bodov do hodnotenia SP 2017/2018.

Vlhová v tradičnom ľadovcovom začiatku súťažnej zimy nezopakovala výkon spred roka, keď bola v Söldene vtedy ešte senzačne ôsma a odštartovala najlepšiu sezónu kariéry. Rovnaké umiestnenie v disciplíne dlhých oblúkov si neskôr pripísala aj na svetovom šampionáte v St. Moritzi.

Víťazkou úvodných pretekov sezóny sa stala favorizovaná Nemka Viktoria Rebensburgová. Olympijská šampiónka z Vancouveru 2010 v obrovskom slalome zdolala v súčte oboch kôl o 14 stotín sekundy úradujúcu majsterku sveta a obhajkyňu malého „obrákového“ glóbusu Francúzku Tessu Worleyovú.

Tretia skončila Talianka Manuela Moelggová, ktorá priebežné vedenie po prvom kole v 34 rokoch nepretavila do premiérového víťazstva v pretekoch SP, ale „len“ do 12. pódiového umiestnenia v SP v kariére.

Dvadsaťosemročná Rebensburgová vyhrala preteky SP po štrnásty raz, dvanásťkrát z toho uspela v obľúbenom obrovskom slalome. V Söldene sa tešila po siedmich rokoch.

„Bola to divoká jazda a platí to aj pre druhé kolo. Sölden je vždy veľký otáznik ako to dopadne. Dosiahla som super výsledok a veľmi sa teším. Viaceré faktory sa spojili a je z toho moje víťazstvo. Páčia sa mi strmé trate a taká je aj v Söldene,“ uviedla Viktora Rebensburgová v reakcii aj na webe laola1.at.

V prvom kole Vlhová s číslom 14 na hrudi mala v čase prejazdu cieľom desiaty najlepší čas, ale postupne ju predstihlo ešte sedem konkurentiek s vyššími štartovnými číslami. Zverenka Livia Magoniho nepredviedla jazdu s ideálnym nasadzovaním do oblúkov, najmä strmšia časť trate jej nevyšla podľa predstáv.

Po druhom medzičase mala jediná Slovenka na trati odstup takmer 2 sekundy za priebežnou líderkou Moelggovou, na rovinatejšej časti pred cieľom časové manko skresala na 1,66 s. Stačilo to na sedemnáste miesto.

V druhej jazde 22-ročná Liptáčka dobre zvládla strminu, ale na rovinke stratila rýchlosť a podľa výsledku v cieli to nemalo byť ani na potvrdenie poradia z prvej jazdy. Napokon to s dvojsekundovým odstupom na neskoršiu víťazku Rebensburgovú stačilo na zlepšenie o jednu priečku, keďže viaceré jej vyššie postavené konkurentky pokazili svoju druhú jazdu. V druhom kole predviedla Vlhová trinásty najlepší výkon.

Atmosféra v
		Söldene.
Fanúšikovia počas
		obrovského slalomu v
		Söldene.
+7Petra Vlhová na trati
		1. kola
		obrovského...

Vlaňajšia víťazka v Söldene Švajčiarka Lara Gutová už svoju prvú jazdu nedokončila, rovnako ako aj talianske spolufavoritky Marta Bassinová a Sofia Goggiová.

Až 34. skončila a do druhého kola nepostúpila Lindsey Vonnová. Americká legenda sa nečakane rozhodla absolvovať tradičnú ľadovcovú ouvertúru SP, hoci obrovské slalomy na topúrovni nejazdila od januára 2016.

V Söldene sa v sobotu začal už 51. ročník Svetového pohára v alpskom lyžovaní, tradičnému „obrákovému“ úvodu na ľadovci Rettenbach asistovalo skvelé slnečné počasie aj početná divácka kulisa. Preteky si podľa rakúskych organizátorov priamo v dejisku pozrelo 14 500 divákov.

Obrovský slalom žien (1.+ 2. kolo): 1. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 1:55,20 min, 2. Tessa Worleyová (Fr.) +0,14 s, 3. Manuela Moelggová (Tal.) +0,53, 4. Stephanie Brunnerová (Rak.) +0,71, 5. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,74, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,11,… 16. Petra Vlhová (SR) +2,00 ,… 34. Lindsey Vonnová (USA) +3,31 – nepostúpila do 2. kola.

Poradie vo Svetovom pohári (po 1 z 39 pretekov): 1. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 100 bodov, 2. Tessa Worleyová (Fr.) 80, 3. Manuela Moelggová (Tal.) 60, 4. Stephanie Brunnerová (Rak.) 50, 5. Mikaela Shiffrinová (USA) 45, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) 40,…16. Petra Vlhová (SR) 15.

#Viktoria Rebensburgová #SP v obrovskom slalome #Petra Vlhová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
23,99
Dôkaz lásky krémový

Dôkaz lásky krémový

44,99
Flower box červená kocka "M" červené ruže

Flower box červená kocka "M" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk