Slzy vyschli, zažiaril úsmev. Zranená Velez-Zuzulová odkazuje: Boj sa začal!

15.09.2017 16:14

Slovenská špičková lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová je po tom, ako sa na predsezónnom sústredení zranila, už doma. A nielen to, podľa správy, ktorú uverejnila na svojom facebookovom profile, má aj dobrú náladu. "Už aj úsmev sa vracia. Boj sa začal," napísala.

Druhá najlepšia slalomárka vlaňajšej sezóny sa do Európy vrátila v stredu. Už vtedy naznačila, že jej snaženie o účasť na olympijských hrách nemusí byť márna.

„Chcem sa vám poďakovať za podporu, ktorú od vás dostávam, za správy, za kvety, za všetko. Má to pre mňa veľkú silu a hodnotu, ako vždy. Teraz ma čaká rozhodovanie a hľadanie najlepšieho riešenia. Možností mám veľmi veľa, takže už len vybrať tú správnu,“ zdôraznila.

S roztrhnutým krížnom väzom mala rodáčka z Bratislavy dosiaľ dve bolestivé skúsenosti – v rokoch 2001 a 2013. Vtedy však išlo o ľavé koleno. Problémy ukončila operácia v decembri 2013. To bol i dôvod, prečo vynechala zimné olympijské hry v Soči 2014. Pravé koleno je jej štvrtým vážnym zranením, pred deviatimi rokmi ju trápili prasknuté rebrá.

Podľa jej trénera a otca Timoteja Zuzulu nestihne Veronika začiatok blížiacej sa sezóny. Prvé podujatie Svetového pohára sa uskutoční 11. novembra v Levi. Nasledujúce hostí o dva týždne Killington.

„Je to nemysliteľné. Komplexnú lekársku správu ešte nemáme, v tunajšej nemocnici majú technicky obmedzené možnosti. Samozrejme, že všetkým je nám ľúto, čo sa stalo. Žiaľ, zranenia sú bežnou súčasťou vrcholového športu. Musíme sa s tým zmieriť. Jednoducho, taký je život,“ uviedol Zuzula.

#Veronika Velez-Zuzulová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Passion žlté ruže

Passion žlté ruže

39,99
Lady biele ruže a kaly

Lady biele ruže a kaly

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk