Zlomil si členok. Hirscher nestihne úvod novej sezóny

, 17.08.2017 18:51, aktualizované: 18.08.2017 19:13
Marcel Hirscher
Marcel Hirscher si zlomil ľavý členok a nestihne úvod novej sezóny Svetového pohára. Autor: ,

Šesťnásobný víťaz Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní Marcel Hirscher si zlomil ľavý členok a čaká ho minimálne trojmesačná pauza.

Dvadsaťosemročný Rakúšan sa zranil na ľadovci Mölltal pri prvom tréningu na snehu v sezóne, keď pri slalome zavadil o bránku.

Hirschera vrtuľníkom prepravili do nemocnice v Salzburgu. Štvornásobný majster sveta síce nemusel ísť na operáciu, nohu však bude mať v sadre šesť týždňov. Prvé preteky nového ročníka Svetového pohára sú na programe 29. októbra v Söldene, kde sa tradične uskutoční iba obrovský slalom.

Podľa najnovších informácií ho čaká pauza dvanásť až pätnásť týždňov. Hirscher tak podľa všetkého nestihne úvod sezóny v Söldene a chýbať bude aj na prvom slalome v Levi (12. novembra).

time for a break

Príspevok, ktorý zdieľa Marcel Hirscher (@marcel__hirscher),

„Ďalší lyžiarsky deň bude musieť bohužiaľ počkať,“ napísal Hirscher na svojom Facebooku pod video z incidentu. Pridal fotografiu zranenej a už ošetrenej dolnej končatiny, pričom leží na nafukovačke na vodnej hladine. Nízku poslednú bránku najlepší lyžiar posledných rokov prehliadol.

Hirscher v minulej sezóne ovládol celkové poradie Svetového pohára už po šiestykrát za sebou. Štyrikrát tiež vyhral poradie slalomu a obrovského slalomu, v rovnakých disciplínach navyše triumfoval aj na tohtoročných majstrovstvách sveta v St. Moritzi. Na konte má aj striebornú medailu zo slalomu na olympiáde v Soči 2014. Vo februári na Hrách v Kórei má patriť k hlavným favoritom.

Zranenie sa mu pritom doteraz vyhýbali. Aj keď sa im lyžiari veľakrát nevyhnú, Hirscher mal len drobnú zlomeninu na nohe pred majstrovstvami sveta pred šiestimi rokmi.

#zranenie #Marcel Hirscher #FIS
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk