Kvitová má za sebou ťažké mesiace. Vracajú sa jej nepríjemné spomienky

06.07.2017 14:29

Emocionálne i fyzicky unavená sa cítila česká tenistka Petra Kvitová po vyradení z Wimbledonu. Pre návrat do All England Clubu robila po vážnom decembrovom zranenie ruky všetko, navyše sa jej občas vracajú nepríjemné spomienky na vypäté chvíle a je vďačná, že vôbec môže hrať.

Petra Kvitová.
Petra Kvitová. Autor: Reuters, ANDREW COULDRIDGE

„Bola to rozprávka, ale som rada, že je všetko za mnou. Posledné mesiace boli emocionálne náročné a cítim sa teraz prázdna,“ povedala dvojnásobná víťazka z All England Clubu. „Moje telo je unavené a mentálne sa mi uľavilo, že je koniec.“

Pred pol rokom sa pre bývalú svetovú dvojku tenisová kariéra takmer skončila. Pri decembrovom prepadnutí v byte jej páchateľ škaredo porezal všetky prsty ľavej ruky, v ktorej drží raketu, a podstúpila náročnú štvorhodinovú operáciu.

Prešla si ťažkým obdobím a spomienky na hrozný moment sa jej občas vracajú. „Všetko, čo sa stalo, nejde z hlavy vygumovať. Tu a tam príde záblesk a spomeniem si na tie naozaj ťažké chvíle,“ povedala Kvitová. „Musím ďalej pracovať mentálne, aby sa to stávalo čo najmenej, posunula som sa zase v hlave ďalej a toto ťažké obdobie premenila na niečo dobré, aby mi to pomohlo v tenise aj v živote,“ uviedla.

Vyradenie v druhom kole v Londýne po prehre s Madison Brenglovou z USA 3:6, 6:1 a 2:6 bolo prekvapením, ale Kvitová hrala len tretí turnaj po zranení. „Šesť mesiacov je jednoducho šesť mesiacov a za chvílu sa to naozaj dohnať nedá,“ povedala.

Nepríjemné momenty. Petra Kvitová tri dni po...
Nepríjemné momenty. Petra Kvitová tri dni po tom, ako jej v Prostějove porezal ruku neznámy páchateľ. Autor: SITA/AP, Petr David Josek

Odhalila v sebe vnútornú silu bojovať a tiež zistila, ako veľmi tenis miluje. „Potrebujem ho a dúfam, že ma toto všetko posilní,“ povedala. Zranená ruka už jej dovoľuje trénovať normálne, preto dúfa aj v zlepšenie. „Je toho veľa,“ pripustila.

Počas hernej pauzy v rámci možností pracovala na kondícii. Ale práve fyzicky stretnutie s Brengleovou nevydržala.

„Tenisová kondícia je iná ako normálna,“ podotkla päťnásobná fedcupová víťazka. „Chodila som po horách, behala som, robila toho veľa a veľa aj vydržala, ale keď som prišla na kurt, tak som cítila, že to je niečo iné. Budem na tom pracovať ďalej. Toho už sa nezbavím,“ povedala Kvitová.

Pri návrate na kurty hovorila, že tenis vníma inak. Že má určitý nadhľad, ktorý predtým nemala. Napriek tomu si bola z prehry veľmi sklamaná. „Je to hrozne ťažké, pretože to je niečo, za čím sa celý ten čas naháňam. Som tu a zase chcem niečo viac. Na jednej strane je dobré mať tento motor, ale na druhej strane by som sa mala niekedy zastaviť a nebyť na seba taká prísna. Povedať si: ‚Dobré‘. Musím sa na to pozrieť z oboch strán,“ uviedla.

Z Londýna zamieri domov. „Pôjdem sa pozrieť za deťmi (bratov) ako hrdá teta,“ tešila sa. Potom pravdepodobne pôjde do Grenoblu. Navštívi francúzskeho špecialistu Dominiqua Thomasa, ktorý jej pomáhal s rehabilitáciou. „Aby sme pocvičili končeky prstov, ktoré mi stále robia problémy. Keď ich odstránime, sadneme si s trénermi a povieme si, čo bude ďalej,“ dodala.

#Wimbledon 2017 #Petra Kvitová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Passion žlté ruže

Passion žlté ruže

39,99
Lady biele ruže a kaly

Lady biele ruže a kaly

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk