Štát zastavil tok financií pre lyžiarov. Nesplnili podmienky

31.05.2017 15:08
adam žampa, zjazdové lyžovanie
Ilustračné foto Autor: ,

Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) už nemá oprávnenie poberať verejné finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu a tiež nemá licenciu národného športového zväzu.

Stalo sa tak na základe rozhodnutia Ministerstva školstva zo dňa 26. mája 2017. „Slovenskej lyžiarskej asociácii bolo zrušené osvedčenie o uznaní za národný športový zväz z dôvodu nesúladu stanov § 19 až 23 zákona č. 440/2015 Z. z,“ uvádza sa vo vysvetlení Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Inými slovami, vzhľadom na dlhodobý nesúlad stanov so Zákonom o športe SLA momentálne nemôže poberať finančné prostriedky od štátu a zároveň prišla o štatút národného športového zväzu ako prvá športová organizácia na Slovensku.

„Tento stav vnímame ako dôsledok neprijatia zmeny stanov, navrhnutých začiatkom roka 2017. Keďže delegáti riadnej konferencie 14. mája neschválili návrh zmien, na ktorých sa spoločne dohodlo SLA s Ministerstvom školstva za účasti SOV, nesplnili sme lehotu, ktorá nám bola daná ministerstvom školstva. V najkratšom možnom termíne zvoláme mimoriadnu konferenciu a delegátom po úpravách opätovne predložíme zmeny stanov na schválenie,“ uvádza sa vo vyhlásení Slovenskej lyžiarskej asociácie aj pre agentúru SITA.

Toto stanovisko je v súlade s tým, čo povedal nový prezident SLA Ivan Ivanič krátko po svojom zvolení na konferencii SLA 14. mája v Novom Smokovci.

„Navrhol som vytvoriť skupinu odborníkov, ktorá sa bude skladať zo všetkých úsekov alebo po novom odvetví SLA, ktoré dohodnú všetky návrhy zmien stanov. Ak sa to uskutoční, bude najneskôr v septembri zvolaná mimoriadna konferencia SLA, ktorá tento kompromisný návrh odprezentuje,“ uviedol Ivan Ivanič po svojom zvolení za šéfa SLA.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Slovenská lyžiarska asociácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku