Známy lyžiar Kostelič je v nemocnici s omrzlinami po expedícii v Grónsku

08.05.2017 13:18
Ivica Kostelič
Ivica Kostelič. Autor:

Niekdajší slalomový šampión Ivica Kostelič sa vrátil z úspešnej expedície v Grónsku s omrzlinami na tvári, rukách aj nohách a musel byť hospitalizovaný.

Dokonca absolvoval kyslíkovú terapiu v tlakovej komore. Jeho zdravotný stav je však stabilizovaný. Informuje o tom portál denníka Blick.

Tridsaťsedemročný Kostelič strávil v apríli v nehostinnej grónskej divočine 18 dní. Jeho spoločníkmi boli teploty až do –34°C a vietor s rýchlosťou 120 km/h, čo zanechalo na jeho organizme stopy. Horšie je na tom jeho partner z expedície Miha Podgornik, ktorý utrpel silné omrzliny na prstoch rúk aj nôh.

Dvojica Kostelič – Podgornik potrebovala 18 dní, 10 hodín a 52 minút na dosiahnutie svojho cieľa, usadlosti Isortoq village na východnom cípe Grónska, kde uprostred snehu a ľadu žije 64 ľudí. Duo dobrodruhov podstúpilo podobnú arktickú tortúru už vlani. Vtedy prežili 16 dní na Islande, odkiaľ pochádza Kosteličova manželka Elina Arnarsdottirová.

Celkový víťaz Svetového pohára z ročníka 2010/2011 a majster sveta v slalome z roku 2003 Kostelič už v predstihu uviedol, že sezóna 2016/2017 bude jeho poslednou. Pôvodne sa chcel rozlúčiť po novoročnom slalome na domácom svahu Sljeme nad Záhrebom, ale napokon absolvoval aj majstrovstvá sveta v St. Moritzi. V slalome tam obsadil 38. priečku s odstupom takmer ôsmich sekúnd za zlatým Rakúšanom Marcelom Hirscherom.

Kostelič má v zbierke štyri strieborné medaily zo zimných olympijských hier (3× kombinácia, 1× slalom) a medailový komplet z majstrovstiev sveta zo slalomu, kombinácie a super G. Ivica Kostelič je starším bratom fenomenálnej Janice Kosteličovej, fenoménky svetového zjazdového lyžovania z rokov 2002 – 2006, štvornásobnej olympijskej víťazky a päťnásobnej majsterky sveta.

#Ivica Kostelič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Passion žlté ruže

Passion žlté ruže

39,99
Lady biele ruže a kaly

Lady biele ruže a kaly

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk