Najslávnejší americký bobista zomrel v spánku. Holcomb mal iba 37 rokov

07.05.2017 10:18
Steve Holcomb
Steve Holcomb. Autor: ,

Skvelého amerického bobistu Stevena Holcomba našli mŕtveho v hotelovej izbe v olympijskom tréningovom centre v Lake Placide v štáte New York.

Príčina smrti olympijského víťaza a päťnásobného majstra sveta zatiaľ nie je známa, podľa vyšetrovateľov pravdepodobne zomrel v spánku. Mal 37 rokov.

„Holcombe bol tvárou nášho športu, bol to jediný bobista v Spojených štátoch, ktorého ľudia reálne poznali a bol predmetom ich rozhovorov. Aj z tohto dôvodu je to pre nás obrovská strata,“ uviedol iný americký bobista Nick Cunningham, ktorý v Lake Placide býval vedľa Holcomba.

Holcombe bol pilotom víťazných amerických štvorbobov zo zimných olympijských hier 2010 vo Vancouveri, o štyri roky neskôr v Soči bral dvakrát bronz ako člen posádky dvojbobov aj štvorbobov.

V rozpätí rokov 2009 – 2013 získal päť titulov majstra sveta a tiež päť bronzových medailí z MS. Členovia americkej bobovej komunity tvrdia, že jeho život bol synonymom bobovej dráhy – kľukatý s množstvom zákrut a zmien smeru.

Pred rokom sa pokúsil o samovraždu, v dávnejšej minulosti mu hrozilo aj oslepnutie. V prípade jeho smrti bola nariadená súdna pitva.

#Steve Holcomb
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
35,99
Irigo Smútočný veniec Oranžovohnedý

Irigo Smútočný veniec Oranžovohnedý

19,99
Moss wall white dark green

Moss wall white dark green

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk