Najslávnejší americký bobista zomrel v spánku. Holcomb mal iba 37 rokov

07.05.2017 10:18
Steve Holcomb
Steve Holcomb. Autor: ,

Skvelého amerického bobistu Stevena Holcomba našli mŕtveho v hotelovej izbe v olympijskom tréningovom centre v Lake Placide v štáte New York.

Príčina smrti olympijského víťaza a päťnásobného majstra sveta zatiaľ nie je známa, podľa vyšetrovateľov pravdepodobne zomrel v spánku. Mal 37 rokov.

„Holcombe bol tvárou nášho športu, bol to jediný bobista v Spojených štátoch, ktorého ľudia reálne poznali a bol predmetom ich rozhovorov. Aj z tohto dôvodu je to pre nás obrovská strata,“ uviedol iný americký bobista Nick Cunningham, ktorý v Lake Placide býval vedľa Holcomba.

Holcombe bol pilotom víťazných amerických štvorbobov zo zimných olympijských hier 2010 vo Vancouveri, o štyri roky neskôr v Soči bral dvakrát bronz ako člen posádky dvojbobov aj štvorbobov.

V rozpätí rokov 2009 – 2013 získal päť titulov majstra sveta a tiež päť bronzových medailí z MS. Členovia americkej bobovej komunity tvrdia, že jeho život bol synonymom bobovej dráhy – kľukatý s množstvom zákrut a zmien smeru.

Pred rokom sa pokúsil o samovraždu, v dávnejšej minulosti mu hrozilo aj oslepnutie. V prípade jeho smrti bola nariadená súdna pitva.

#Steve Holcomb
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
52,46
Passion Ruža Red

Passion Ruža Red

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk