mapa tratevíťazThomas1. etapavíťazKittel2. etapavíťazSagan3. etapavíťazDémare4. etapavíťazAru5. etapavíťazKittel6. etapavíťazKittel7. etapavíťazCalmejan8. etapavíťazUrán9. etapavíťazKittel10. etapavíťazKittel11. etapavíťazBardet12. etapavíťazBarguil13. etapavíťazMatthews14. etapavíťazMollema15. etapavíťazMatthews16. etapavíťazRoglič17. etapavíťazBarguil 18. etapa21.7.zvlnená, 222 km19. etapa22.7.indiv. čas., 22,5 km20. etapa23.7.rovinatá, 103 km21. etapa

Švajčiarsko v zlatom opojení. Kráľovskú disciplínu vyhral Feuz

12.02.2017 15:28
Beat Feuz
Beat Feuz Autor: ,

Najočakávanejšie zlato z majstrovstiev sveta v alpských disciplínach v St. Moritzi zostáva vo Švajčiarsku.

Kráľovský mužský zjazd vyhral Beat Feuz s náskokom 12 stotín sekundy pred Kanaďanom Erikom Guayom a 37 stotín pred Rakúšanom Maxom Franzom. Úradujúci majster sveta z Beaver Creeku 2015 Švajčiar Patrick Küng skončil štvrtý spoločne s nórskym favoritom Kjetilom Jansrudom. Obom chýbalo k bronzu máličko – prehrali ho o 2 stotinky sekundy.

Po odjazdení najlepšej štyridsiatky z 57 pretekárov na štarte patrí jedinému slovenskému reprezentantovi Martinovi Bendikovi 38. priečka s odstupom 3,75 s na víťaza.

Bývalý trojnásobný juniorský svetový šampión Feuz vybojoval trinástu zlatú medailu pre Švajčiarsko na majstrovstvách sveta v zjazde mužov. Celkovo majú Švajčiari v tejto kráľovskej disciplíne na konte 41 cenných kovov, čo je historicky najviac.Rodák zo Schangnau si dal zlatou medailou pekný darček k tridsiatym narodeninám, ktoré dovŕšil v sobotu. Bronzový z MS 2015 v Beaver Creeku dosiahol na sanktmoritzskom snehu najväčší úspech v kariére.

„Ťažko hľadám slová, je to obrovský úspech a ešte pred tisíckami domácich divákov. Pred pretekmi sa toho popísalo až-až o našich ambíciách, ale ja som sa snažil koncentrovať iba na svoj výkon. Bolo náročné zvyknúť si na tie neustále posuny štartu, ale nakoniec to dopadlo výborne,“ povedal Beat Feuz v reakcii pre Eurosport aj neskôr pre rakúske médiá.