Fialková skončila na ME v biatlone v stíhačke na peknom piatom mieste

Slovenská reprezentantka v biatlone Paulína Fialková obsadila výborné piate miesto v sobotňajších stíhacích pretekoch žien na 10 km na majstrovstvách Európy v ruskom Ťumeni.

27.02.2016 12:00
Paulína Fialková Foto: ,
Paulína Fialková.

Dvadsaťtriročná rodáčka z Brezna štartovala desiata s viac ako minútovým odstupom za víťazkou rýchlostných pretekov Karolin Horchlerovou z Nemecka a odstrieľala bezchybne na dvoch streleckých položkách, no po prvej streľbe v stoji musela absolvovať dve trestné kolá a po druhej „stojke“ ešte jedno.

Po poslednom pobyte na strelnici patrila Paulíne Fialkovej 6. pozícia, napokon predstihla Nemku Luise Kummerovú a skončila piata.

Zlatú medailu si vybojovala favorizovaná Bieloruska Nadežda Skardinová pred Nemkou Karolin Horchlerovou, bronz si vybojovala Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová.

Z ďalších Sloveniek skončila Ivona Fialková bola na 29. mieste, Jana Gereková na 34. stupienku, a najhoršie dopadla Terézia Poliaková na 45. pozícii. Štartovalo 60 biatlonistiek.

ME v biatlone – Ťumeň (Rus.) – sobota:

Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Nadežda Skardinová (Biel.) 30:01,7 min (2), 2. Karolin Horchlerová (Nem.) +7,4 s (2), 3. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) +14,1 (3), 4. Anastasia Zagorujková (Rus.) +14,4 (3), 5. Paulína Fialková (SR) +30,1 (3), 6. Nadine Horchlerová (Nem.) +37,8 (4), … 29. Ivona Fialková +3:13,2 (3), 34. Jana Gereková +4:08,8 (5), 45. Terézia Poliaková (všetky SR) +5:15,3 (8)

Viac na túto tému: #Paulína Fialková