V šprinte triumf Hildebrandovej, Fialková s Gerekovou bodovali

Nemka Franziska Hildebrandová sa stala víťazkou dramatických rýchlostných pretekov žien v rámci 4. kola Svetového pohára v biatlone v Ruhpoldingu.

08.01.2016 16:10
Jana Gereková Foto: ,
Skúsená Jana Gereková obsadila v šprinte 18. miesto.

Domáca reprezentantka Hildebrandová dosiahla v cieli piatkového 7,5 km dlhého šprintu o tri desatiny sekundy lepší čas ako vedúca žena Svetového pohára Češka Gabriela Soukalová. Tretia skončila fínska favoritka Kaisa Mäkäräinenová s odstupom 2,3 s. Pódiové trio malo čistú streľbu. Hildebrandová si pripísala druhé víťazstvo v individuálnych pretekoch v rámci Svetového pohára. Nadviazala na decembrový triumf z rakúskeho Hochfilzenu, rovnako zo šprintu. Okrem toho bola 28-ročná rodáčka z Halle šesťkrát členkou víťaznej štafety v pretekoch zaratúvaných do bojov o krištáľové glóbusy.

Z kvarteta Sloveniek až dve skončili v piatok v Ruhpoldingu v druhej desiatke výsledkového poradia. Najvyššie bola Paulína Fialková na 15. priečke, ktorá zaostala za víťazkou o 56,3 s. O ešte lepší výsledok prišla jednou chybou pri streľbe v stoji, keď musela na trestný okruh. Pre 23-ročnú staršiu zo sestier Fialkových je to druhý topvýsledok v individuálnych pretekoch v rámci Svetového pohára v kariére. Skúsenejšia Jana Gereková skončila rovnako s jednou chybou na strelnici osemnásta (+1:15,4). Ďalšie dve Slovenky sa v 97-člennej výsledkovej listine zaradili až do ôsmej desiatky bez nároku na body aj pokračovanie v sobotňajších stíhacích pretekoch. Natália Prekopová skončila na 72. mieste a o päť priečok nižšie klasifikovali Teréziu Poliakovú.

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Franziska Hildenbrandová (Nem.) 19:46,5 min (0), 2. Gabriela Soukalová (ČR) +0,3 (0), 3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +2,3 (0), 4. Laura Dahlmeierová (Nem.) +2,8 (1), 5. Oľga Podčufarovová (Rus.) +22,3 (0), 6. Dorothea Wiererová (Tal.) +22,5 (0),…15. Paulína Fialková +56,3 (1), 18. Jana Gereková +1:15,4 (1), 72. Natália Prekopová +3:06,5 (0), 77. Terézia Poliaková (všetky SR) +3:12,8 (3).

Viac na túto tému: #biatlon #Jana Gereková #Paulína Fialková #Svetový pohár v biatlone