Kde zakotví Sagan? Pre Cannondale môže byť Slovák príliš drahý

Stále existuje šanca, že slovenský cyklista Peter Sagan bude pokračovať aj na budúci rok v kariére v talianskom tíme Cannondale.

31.03.2014 11:41
Peter Sagan Foto: ,
Peter Sagan.
debata

Pred začiatkom nedeľňajších klasických pretekov Gent – Wevelgem (Sagan obsadil 3. miesto) to vyhlásil manažér tímu Cannondale Roberto Amadio. Saganov agent Giovanni Lombardi pre server Cyclingnews zdôraznil, že pre svojho klienta sa pokúsi vyjednať čo najlepší a najvýhodejší kontrakt do budúcnosti. Zároveň dodal, že až do skončenia dôležitých pretekov Paríž – Roubaix (14. 4.) sa nebude formálne rokovať o Saganovej cyklistickej budúcnosti.

Sagan je zmluvne viazaný s Cannondalom od začiatku svojej profesionálnej kariéry na ceste v roku 2010 až do konca sezóny 2014. V médiách už dávnejšie prehrmeli informácie o tom, že o jeho služby majú záujem popredné tímy Tinkoff-Saxo, Astana či novotvoriace sa zoskupenie okolo jazdca formuly 1 Fernanda Alonsa, ktorý má so Saganom kamarátsky vzťah.

"Rozprávame sa, rokujeme, hľadáme spoločnú reč. Takže aj možnosť, že Sagan zostane u nás, existuje. Novinári nás stále bombardujú otázkami, kedy Sagan odíde a kritizujú nás prakticky v každých pretekoch. My sa však tým nezaoberáme. Nezaujíma nás, čo píšu Gazzetta dello Sport, L'Equipe či ostatní. Koncentrujeme sa len na preteky a náš tím,“ vyhlásil manažér Cannondalu Amadio.

Jeden z dôležitých mužov v talianskom tíme ďalej povedal, že Sagan je po športovej stránke v Cannondale spokojný. Komplikovanejšie je to s ekonomickou stránkou. Podľa niektorých informácií Lombardi sa snaží pre Sagana vybaviť kontrakt presahujúci ročnú gážu 3 milióny eur, čo môže Cannondale asi len ťažko ponúknuť. Cannondale, vtedy ešte pod názvom Liquigas, presne zo spomenutých ekonomických dôvodov stratil na jar 2013 znamenitého vrchára Vincenza Nibaliho, ktorého preplatila bohatšia Astana. Už v jej drese sa stal vlani víťazom Giro d'Italia a skončil druhý na Vuelte.

"Je to iba ekonomický problém. Po športovej stránke napriek kritike neustále dokazujeme, že máme tím schopný pracovať pre Sagana. Na pretekoch Miláno – San Remo sme ako jediný tím tvrdo makali od štartu pretekov a v piatok na Harelbeke zasa naši jazdci robili svoju prácu vpredu, kým to bolo potrebné,“ povedal Amadio.

Sagan túži po víťazstvách na veľkých klasikách Okolo Flámska a Paríž – Roubaix, aj preto sa teraz nechce rozptyľovať naťahovačkami s možným prestupom do iného tímu. Amadio tvrdí, že ani prípadné triumfy na týchto pretekoch by už nemali mať vplyv na jeho jazdeckú hodnotu vzhľadom na budúcu zmluvu.

debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

MS vo futbale 2022

Tabuľky tímov

por. krajina zápasy body
1. vlajka Holandsko NED 4 10
2. vlajka Senegal SNG 3 6
3. vlajka Ekvádor ECU 3 4
4. vlajka Katar KTR 3 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Anglicko ENG 3 7
2. vlajka USA USA 4 5
3. vlajka Irán IRN 3 3
4. vlajka Wales WAL 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Argentína ARG 3 6
2. vlajka Poľsko POL 3 4
3. vlajka Mexiko MEX 3 4
4. vlajka Saudská Arábia KSA 3 3
por. krajina zápasy body
1. vlajka Francúzsko FRA 3 6
2. vlajka Austrália AUS 3 6
3. vlajka Tunisko TUN 3 4
4. vlajka Dánsko DEN 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Japonsko JPN 3 6
2. vlajka Španielsko ESP 3 4
3. vlajka Nemecko GER 3 4
4. vlajka Kostarika CRC 3 3
por. krajina zápasy body
1. vlajka Maroko MRK 3 7
2. vlajka Chorvátsko CRO 3 5
3. vlajka Belgicko BEL 3 4
4. vlajka Kanada CAN 3 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Brazília BRA 3 6
2. vlajka Švajčiarsko SUI 3 6
3. vlajka Kamerun CAM 3 4
4. vlajka Srbsko SRB 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Portugalsko POR 3 6
2. vlajka Južná Kórea KOR 3 4
3. vlajka Uruguaj URU 3 4
4. vlajka Ghana GHA 3 3
Všetky zápasy