Pravda je partnerom Slovenského olympijského tímu
Pravda je partnerom Slovenského olympijského tímu

O rok chcem glóbus, verí si Zuzulová

Čím lepšie výsledky, tým vyššie ciele. Slovenská lyžiarka Veronika Zuzulová ohlasuje na budúcu sezónu útok na malý krištáľový glóbus, ktorý sa dáva za celkové prvenstvo v slalome Svetového pohára. "V budúcej sezóne to určite bude môj hlavný cieľ," vyhlásila 23-ročná slalomárka.

18.02.2008 06:41

A neboli to naslepo vystrelené slová – povedala ich s rozvahou a s presvedčením v hlase.

„V každých pretekoch mám blízko k víťazstvu. Aj s otcom sme sa už bavili o tom, že chceme zabojovať o glóbus. Dôležité bude, ako sa mi vydarí vstup do novej sezóny,“ pridala podrobnosti Zuzulová.

Šancu na zisk malého glóbusu má aj v tejto sezóne, hoci nie je výrazná. V priebežnom hodnotení tejto disciplíny je Slovenka síce až štvrtá, ale na vedúcu Rakúšanku Marlies Schildovú stráca 119 bodov, čo sa v záverečných dvoch slalomoch sezóny dá zmazať (za víťazstvo sa dáva 100 bodov).

Zuzulová však tuší, že veľkej favoritke uchmatne glóbus len ťažko. „Musela by som mať veľké šťastie, aby som ho získala,“ priznáva rodáčka z Bratislavy.

Oveľa reálnejšie vyzerá jej útok na druhú priečku – na ňu stráca iba 44 bodov. „Je to otvorené, uvidíme,“ reaguje Zuzulová. Jej šancu zvyšuje fakt, že kopce v dejiskách posledných dvoch slalomov sezóny (v Zwieseli aj v Bormiu) má rada. „Teším sa na tie preteky,“ hovorí.

V Záhrebe si minulý piatok vyjazdila už siedme pódiové umiestnenie v kariére a tretie v tejto sezóne. „Každé miesto v prvej trojke je pekné, ale už chcem stáť najvyššie. Stále snívam o svojom prvom víťazstve. Hádam príde čoskoro, ostávajú mi ešte dva preteky. Keď sa to nepodarí v nich, dúfam, že v budúcej sezóne už áno,“ naznačila.

Zuzulová si na najštedrejšie dotovaných pretekoch sezóny vďaka prémii za 3. miesto prilepšila o pol milióna korún (pred zdanením). To je viac, ako dostala za striebornú pozíciu v Maribore či Špindlerovom Mlyne.

„Peniaze potešia. Za prvé miesto je 60-tisíc eur, ale je ťažké vyhrať ich. Finančné odmeny sú v Záhrebe naozaj dobré a vnímame to, preto sa každý snaží ísť čo najlepšie,“ priznáva Zuzulová, ktorá si v tejto sezóne na odmenách za umiestnenie už vyjazdila takmer dva milióny korún.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba