Veronike tlieskal i slávny Tomba

Veronika Zuzulová v piatok v chorvátskej metropole opäť potvrdila príslušnosť k absolútnej slalomárskej špičke. V atraktívnom najštedrejšie honorovanom večernom slalome s celkovou dotáciou 165 000 eur na vrchu Sljeme nad Záhrebom si úspešne odskúšala útok na medailové umiestnenie zo zadnej pozície.

15.02.2008 20:50

Po 1. kole s niekoľkými chybičkami krásy figurovala ešte na 7. mieste, druhou najlepšou jazdou v 2. kole sa však napokon vyšvihla na konečnú 3. priečku. Rýchlejšia v druhom kole bola len celková víťazka Fínka Tanja Poutiainenová, ktorá si po roku 2005 pripísala druhý triumf na podujatí Snow Queen Trophy a celkovo piaty v pretekoch SP. "Tri roky som čakala na toto víťazstvo. Vedela som, že na to mám. Konečne som si vydýchla,“ uviedla víťazná a tiež šťastná Fínka.

Spokojná bola aj 23-ročná Slovenka, ktorá je Poutiainenovej častou tréningovou partnerkou. Na stupne víťazov sa v pretekoch Svetového pohára postavila po siedmy raz, z toho piatykrát skončila na bronzovom stupienku. Jej bravúrnu druhú jazdu sledovali medzi 25 000 nadšenými divákmi v hľadisku na Medveďom vŕšku aj také persóny zjazdového lyžovania nedávnej minulosti, akými boli Alberto Tomba, Janica Kosteličová či Jure Košir.

„Musím byť spokojná, pretože po 1. kole som bola až siedma. Trochu ma mrzí, že v 2. kole som bola lepšia ako skvelá Rakúšanka Schildová, ale celkovo mi na ňu ešte pár stotín chýbalo. Aj tretie miesto je však dobré,“ komentovala v cieli ešte zadýchaná slovenská slalomárka.

Zuzulová v celkovom poradí bojov o slalomový glóbus máličko stratila, keď ju víťazná Poutiainenová zosunula z tretej na štvrtú pozíciu. Jej aktuálna strata na tretiu priečku je 31 bodov, za líderkou Schildovou zaostáva o 119 bodov.„Do konca sezóny zostáva dvojo pretekov. Bol by to zázrak, keby sa mi podarilo ešte získať glóbus. Určite to však zostane pre mňa hlavným cieľom do ďalšej sezóny,“ uviedla Slovenka. Zároveň ubezpečila, že bude bojovať o čo najlepšie umiestnenie aj v zostávajúcich dvoch podujatiach ročníka, lebo triumf z pretekov SP jej stále v rozrastajúcej sa zbierke skvelých výsledkov chýba.„Nemecký Arber aj talianska Cortina sú kopce, kde sa mi zvyklo v minulosti dariť,“ naznačila na záver opäť najvyššie ambície.

Hodnotenie SP žien v slalome (po 8 z 10 pretekov):
pretekárka krajina počet bodov
1. Marlies Schildová Rakúsko 540 bodov
2. Nicole Hospová Rakúsko 465
3. Tanja Poutiainenová Fínsko 452
4. Veronika Zuzulová Slovensko 421
5. Šárka Záhrobská Česko 332
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba