Zuzulová maturovala. Téma jej vraj sadla

26.03.2007 18:10

Vyše 64 000 študentov slovenských stredných škôl zasadlo v pondelok do lavíc, aby absolvovalo písomnú časť maturitnej skúšky zo slovenčiny. Medzi nimi bola aj najlepšia slovenská zjazdárka súčasnosti a piata slalomárka práve skončenej sezóny Svetového pohára Veronika Zuzulová.

„Trošku som sa bála, či mi sadne téma a teraz som strašne rada, že to mám za sebou,“ uviedla krátko po dopísaní svojej kompozície 22-ročná Bratislavčanka.

Zuzulová maturuje na Športovom gymnáziu Ostredková a z pondelkovej, až do ôsmej hodiny rannej prísne stráženej ponuky maturitných tém si vybrala charakteristiku osoby s názvom: „Človek, od ktorého sa mám stále čo učiť“.

Téma jej vraj sadla a pomerne rýchlo ju napísala. Koho však opisovala, odmietla prezradiť. „Hneď som si vybrala tú tému, ani som neuvažovala o inej. Je mi vlastne jedno, akú známku dostanem. Už sa nebojím. Na ústne maturity mám dané otázky, tam ma už nemôže nič prekvapiť,“ prezradila pre Rádio Viva čerstvá maturantka.

Veronika Zuzulová skonštatovala, že si po náročnej sezóne ani nemá poriadne čas oddýchnuť. Už vo štvrtok cestuje do Talianska, kde ju čaká s firmou Rossignol testovanie lyží na novú sezónu. „Budem jazdiť na čas s rôznymi typmi lyží. Tie, s ktorými dosiahnem najrýchlejší čas, budem používať v budúcej sezóne,“ vysvetlila na záver študentka, ktorú v máji čaká ešte ústna maturita.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
56,99
Flower box biely šesťhran červené ruže

Flower box biely šesťhran červené ruže

34,99
Elite slnečnice s kamilkami

Elite slnečnice s kamilkami

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk