Briti vybučali majstra sveta. Hamilton bol z krajanov sklamaný

Pravda | 03.07.2022 07:34
Max Verstappen. Foto:
Max Verstappen.
Britský pretekár Formule 1 Lewis Hamilton priznal, že je sklamaný po reakcii fanúšikov počas kvalifikácie na nedeľnú Veľkú cenu.

Po sobotňajšej kvalifikácii na VC Británie jeho priaznivci vypískali majstra sveta Maxa Verstappena, čo je počuť aj počas jeho rozhovoru po jej skončení.

Rozhovor Verstappena po kvalifikácii.

Sedemnásobný šampión uviedol: „Myslím si, že sme na tom dobre a nepotrebujeme vypískať súperov. Ale máme fanúšikov, ktorí prežívajú emócie o niečo viac. Ale určite nesúhlasím s vypískaním,“ povedal Hamilton.

Plné tribúny asi ešte nezabudli na kontroverzný záver minulej sezóny, v ktorej Verstappen získal titul v poslednom kole. „Mali by sme tlačiť na každého, aby to nerobil. Ale na druhej strane si vážim podporu, ktorú tu mám. Možno niektorí z nich stále cítia bolesť z minulého roka,“ uviedol pilot Mercedesu.

Carlos Sainz po prvom triumfe v kvalifikácii F1. Čítajte viac Prvá pole position v kariére. Španiel ukázal favoritom v Anglicku chrbát

Najlepší čas zajazdil v sobotu Španiel Carlos Sainz. Jazdec tímu Ferrari si vybojoval svoju prvú pole position v kariére. Hamilton odštartuje z piateho miesta. Brit dúfal, že bude na štarte v prvom rade, ale nedokázal nájsť požadované tempo v posledných metroch na mokrej vozovke.

Verstappen odštartuje ako druhý. Vlani mal v Silverstone haváriu vo vysokej rýchlosti a museli ho previezť do nemocnice.

Holandský pretekár zaregistroval piskot fanúšikov na jeho adresu po skončení kvalifikácie. „Bol som z toho trochu sklamaný, pretože som tomu nerozumel. Ak si chcú zapískať, môžu to urobiť. Pre mňa sa tým nič nezmení,“ skonštatoval majster sveta. Veľká cena na Silverstone štartuje v nedeľu o 16.00 h.

11. Fernando Alonso. Počet dokončených pretekov...
10. Max Verstappen. Počet dokončených pretekov...
+89. Lewis Hamilton. Počet dokončených pretekov...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ