Komentátori vykríkli. Vlhovej súperka si pri páde zlomila nohu

Pravda, TASR | 23.01.2022 12:41, aktualizované:
sofia goggiová Foto:
Pád Sofie Goggiovej.
Po triumfe v sobotňajšom zjazde patrila k najväčším favoritkám aj v nedeľňajšom super G. Talianku Sofiu Goggiovú však pripravil o dobrý výsledok drsný pád.

Líderka disciplíny si verila. Napokon, v troch z doterajších piatich super G sezóny brala prvé miesto.

Domáca zjazdovka v Cortine d'Ampezzo jej však pripravila nemilé prekvapenie. Po výjazde z jednej z bránok sa jej rozišli lyže a skončila na zemi.

Talianski komentátori vystrašene vykríkli, preteky museli na niekoľko minút prerušiť. Zo svahu napokon odišla Goggiová po vlastných, no vyšetrenia napokon ukázali, že si poškodila predný krížny väz v ľavom kolene a utrpela fraktúru v holennej kosti.

Napriek tomu chce stihnúť ZOH v Pekingu, kde plánuje obhajovať titul v zjazde.

Pozrite si scény, ktoré vyvolávajú zimomriavky, vo videu.

Goggiovej patrí v celkovom hodnotení Svetového pohára tretia priečka – za dvojicou Mikaela Shiffrinová, Petra Vlhová.

Na Slovenku stráca 160 bodov. Okrem super G je aj líderkou zjazdu.

Víťazkou super G v Cortine sa stala iná domáca lyžiarka Elena Curtoniová. O 9 stotín sekundy zdolala Rakúšanku Tamaru Tipplerovú. Tretia skončila Michelle Gisinová zo Švajčiarska (+0,24 s).

Vlhová neštartovala, líderka celkového poradia SP Mikaela Shiffrinová z USA figurovala po odjazdení prvej tridsiatky na 16. pozícii (+1,01).

Curtoniová v ideálnych podmienkach vyšla na trať ako piata, v druhej polovici zjazdovky sa dostala do zelených čísiel a náskok si udržala až do cieľa.

Sofia Goggiová Čítajte viac ONLINE: Super G v Cortine sme sledovali naživo

Tridsaťročná zjazdárka dosiahla druhý triumf v SP v kariére. Potvrdila taliansku dominanciu v disciplíne v tejto sezóne, keď reprezentantky tejto krajiny vyhrali päť zo šiestich pretekov.

V priebežnom hodnotení super-G poskočila z tretej na druhú priečku. Druhá talianska lyžiarka po Goggiovej s dvoma tohtosezónnymi víťazstvami v super-G Federica Brignoneová skončila tesne za pódiom na štvrtom mieste (+0,32).

Ujala sa však vedenia v priebežnom poradí disciplíny. Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska, jediná žena, ktorá v superobrovskom slalome v sezóne dokázala prelomiť taliansku nadvládu, skončila až 13. (+0,83).

Vlhová vs. Shiffrinová ako ich nepoznáte Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Osemnásťročná Mikaela Shiffrinová na tlačovke...

Dvadsaťšesťročná Vlhová sa tento víkend v Cortine d'Ampezzo nepredstavila v sobotnom zjazde ani v nedeľnom superobrovskom slalome.

Chce sa plne sústrediť na obrovský slalom v ďalšom talianskom stredisku Kronplatz, kde v utorok 25. januára absolvuje generálku na ZOH v Pekingu.

Kĺzavé disciplíny si v tejto sezóne vyskúšala v rakúskom Zauchensee. Pred týždňom obsadila v zjazde 26. miesto a v super-G skončila na osemnástej pozícii.

Výsledky super-G SP v Cortine d'Ampezzo:
1. Elena Curtoniová (Tal.) 1:20,98 min, 2. Tamara Tipplerová (Rak.) +0,09 s, 3. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,24, 4. Federica Brignoneová (Tal.) +0,32, 5. Corinne Suterová (Švaj.) +0,44, 6. Tessa Worleyová (Fr.) +0,54, 7. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,59, 8. Ester Ledecká (ČR) +0,61, 9. Alice Robinsonová (N.Zél.) +0,62, 10. Mirjam Puchnerová (Rak.) +0,66

Celkové poradie SP (po 24 z 37 súťaží):
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 981, 2. Petra VLHOVÁ (SR) 929, 3. Sofia Goggiová (Tal.) 769, 4. Brignoneová 609, 5. Sara Hectorová (Švéd.) 582, 6. Ramona Siebenhoferová (Rak.) 533

Poradie v super-G (6 z 9):
1. Brignoneová 377, 2. Curtoniová 348, 3. Goggiová 332, 4. Lara Gutová-Behramiová (Švaj) 226, 5. Shiffrinová 220, 6. Mowinckelová 208, … 43. VLHOVÁ 13