Kde je problém? Ledecká strate nerozumie, lyže teraz asi vymení za snoubord

Pravda | 09.12.2021 07:06
Ester Ledecká Foto: ,
Ester Ledecká v Lake Louise.
Pred dvoma rokmi vyhrala v Lake Louise svoje prvé preteky Svetového pohára alpských lyžiarok, tentoraz chýbala v elitnej desiatke pri všetkých troch štartoch v kanadskom stredisku.

Ester Ledecká nezačala sezónu v rýchlostných disciplínach podľa predstáv.

Ako informovala stránka irozhlas.cz, česká hviezda by sa teraz mala presunúť z lyží na snoubord.

Kanada Lyžovanie SP ženy super-G Mikaela Shiffrin Čítajte viac Zabudnite na Vlhovú. Shiffrinová má novú „hlavnú“ súperku

"Zatiaľ to vyzerá, že najbližšie budem pretekať v Cortine na snouborde, pretože ten program je teraz veľmi zapeklitý.

Lyžiarské preteky v St. Moritzi sa nedajú veľmi stihnúť, aby som sa ešte stačila dobre pripraviť na snoubordové preteky, dlho som na tom nestála.

Chcem si odpočinúť a byť dobre pripravená na Cortinu a Carezzu," prezradila tento týždeň Ledecká pre uvedený zdroj.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Ester Ledecká (@esterledecka)

„Možno pôjdem aj v St. Moritzi, ale je to tak 60 na 40, že pôjdem v Cortine,“ povedala k dvom superobrovským slalomom vo Švajčiarsku, ktoré sa uskutočnia tento víkend. Z tejto disciplíny má zlato z Pjongčangu.

České médiá sa pýtajú, čo je za nevýrazným štartom lyžiarskej sezóny.

„Máme veľa informácií v súvislosti s lyžami, hlavne zo zjazdu. Nie sú to možno úplne pozitívne informácie, ale môžeme s nimi ďalej pracovať. Môžeme aj testovať ďalšie lyže a nájsť rýchlejšie,“ povedala rodáčka z Prahy.

Rakúsko alpské lyžovanie Svetový pohár zjazd ženy tréning Čítajte viac Rozmaznaná, namachrovaná. Ledeckej naložili za video

„Medzi sviatkami skúsime niekam zájsť a hádam nájdeme nejaké dobré,“ citoval ju iSport.cz po druhom zjazde, v ktorom skončila na 22. mieste.

Prvýkrát v tejto disciplíne za takmer dva roky vypadla v zjazde z prvej dvadsiatky. Na taliansku víťazku Sofiu Goggiovú stratila 2,56 sekundy.

Ester Ledecká, Petra Vlhová Čítajte viac Česko-slovenská spolupráca nebude. Vlhovci i Ledecká si idú svojou cestou

"Mrzí ma to. Hlavne ma mrzí, že úplne neviem, prečo sa to stalo, prečo mám takú obrovskú stratu. Musíme to s tímom vyriešiť a zistiť, čo sa deje.

Podľa toho, čo som videla v medzičasoch, tak najviac strácam na rovine. Uprostred som urobila chybu, ale zase som lepšie zašla do prudkej pasáže.

Mohla som si podľa mňa vziať viac rýchlosti do roviny, čo som si z nejakého dôvodu nevzala," doplnila Ledecká.

Mikaela Shiffrinová Čítajte viac Shiffrinová si napravila chuť. Zvýšila náskok pred Vlhovou

Web tiež pripomenul, že po slnečnom piatku sa v sobotu museli pretekárky vyrovnať s tzv. difúznym svetlom. Pretekárky sa kvôli nemu horšie orientovali a zle rozoznávali detaily na trati.

Ledecká s číslom 15 mala zložitejšie podmienky než lyžiarky na konci prvej tridsiatky. Rakúšanky Cornelia Hütterová a Christine Scheyerová sa z nej prebojovali až do najlepšej päťky.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ