Hejteri, prebrali ste sa? Je náš národ na dne krutosti, pýta sa Fialková

Pravda | 05.12.2021 15:50
Paulína Fialková Foto:
Paulína Fialková.
Pred sezónou si verila. Vravela, že je dobre pripravená, mala od nej veľké očakávania.

Slovenská biatlonová jednotka Paulína však do nej vkročila katastrofálne. Naposledy sa v šprinte Svetového pohára v Östersunde ledva zmestila do stovky – zo 113 pretekárok.

Predviedla slabú streľbu, pomalý beh a stalo sa, čo sa dalo čakať – spustila sa vlna kritiky.

Na ňu sa v nedeľu popoludní rozhodla úspešnejšia zo sesterského dua Fialkových zareagovať.

Na Facebooku zverejnila status, v ktorom si vyliala srdce a vrátila kritikom úder.

Jej vyjadrenie zverejňujeme celé, bez redakčných úprav.

Paulína Fialková Čítajte viac Hrozná streľba, pomalý beh. Paulína Fialková ledva preliezla do stovky

Vyjadrenie Paulíny Fialkovej

Posledné 2 roky mám pocit, že vyjadriť sa k pretekom nemá vôbec žiadny význam. Ale dnes mi nedá nenapísať pár slov.

Neviem, čo sa v našej spoločnosti stalo, že sme sa stali ľuďmi plnými zloby, hejtu, mudrovania, urážania, krutosti. Sme ako národ na takom dne, že toto je jediné čo nám ostáva? Asi áno.

Slovenský biatlon je bohužiaľ presne tam, kde dlhé roky smeroval. Hejteri, vy ste sa až teraz prebrali? Vy si myslíte, že za to môžu športovci, ktorí drú ako kone deň čo deň, obetovali športu celý život, zdravie, rodinu, školu a v neposlednom rade spústu peňazí? Myslíte si, že ich toto ne*erie oveľa viac ako vás?

Ja som si dobre vedomá toho, že moje výsledky boli v Ostersunde hrozné. Veľmi ma to trápi aj preto, že z prípravy som mala naozaj dobrý pocit.

Ale viete čo? Svedomie mám čisté v tom, čo som príprave dala. Za seba som viac ako maximum z mojich možností spraviť nemohla. A ak na to už nemám? Tak s tým asi už nič moc nespravím. Ale snažiť sa neprestanem pokiaľ to pôjde.

Rozhodla som sa vypnúť komentáre. Nechcem podporovať vlnu hejtu, ktorá sa na sociálnych sieťach šíri v každej oblasti. A chcem poprosiť všetkých, ktorí to so mnou myslíte dobre.

Nepíšte mi ako nemám čítať výlevy chudákov, ktorí o športe nič nevedia. Ja ich nečítam a sľubujem, že oni sú na tomto celom to posledné čo ma trápi.