Austrálska karanténa? Zabudnite! Nezaočkovaní výnimku nedostanú

SITA | 27.10.2021 12:42
Austrália Tenis Open vakcinácia hráči Foto: ,
Novak Djokovič zatiaľ neprezradil, či sa dal zaočkovať.
Tenisti nezaočkovaní proti koronavírusu nedostanú výnimku na účasť na budúcoročnom Australian Open.

Dohady a špekulácie na túto tému v stredu rázne ukončil premiér štátu Victoria Daniel Andrews, ktorý vylúčil takúto možnosť.

Na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny v Melbourne budú hrať iba tenisti, ktorí do konca novembra podstúpia očkovanie voči ochoreniu COVID-19.

„Nemáme dôvod požiadať o výnimku. Týmto považujem túto tému za uzavretú,“ uviedol Daniel Andrews.

Novak Djokovič Čítajte viac Nechcem byť súčasťou tejto špiny. A viete čo? Aj tak moje slová prekrútia

Oficiálne tak dementoval vyhlásenie austrálskeho premíéra Scotta Morrisona, ktorý pripustil možnosť výnimiek pre nezaočkovaných hráčov, ktorí by po prekročení austrálskych hraníc museli podstúpiť povinnú 14-dňovú karanténu.

Začiatkom tohto týždňa unikla správa z prostredia Ženskej tenisovej asociácie (WTA), podľa ktorej svitla šanca na účasť v Melbourne Parku aj nezaočkovaným tenistom a tenistkám.

Austrália Tenis Open muži 1/8 Djokovič Čítajte viac Čo vás do toho? Medvedev ide po stopách Djokoviča, novinárom odprskol

Teraz je to, zdá sa, definitívne nemožné. Za týchto okolností je pravdepodobné, že aj viacerí špičkoví hráči budú chýbať na Australian Open.

Podľa interných zdrojov ATP a WTA momentálne je zaočkovaných iba 60 percent hráčov. V hre je dokonca aj neúčasť svetovej mužskej jednotky.

Obhajca titulu a deväťnásobný šampión Novak Djokovič nedávno nechal svoju účasť otvorenú, keďže vytrvalo odmieta poskytnúť informácie o svojej zaočkovanosti.

Finalista z roku 2020 Rakúšan Dominic Thiem sa zasa vyjadril, že sa chce zaočkovať, ale čaká na vhodnejší typ vakcíny.

San Diego Tennis Čítajte viac Svetová osmička sa ešte nezaočkovala. Čaká na vakcínu, ktorá má byť veľmi účinná

Debata o očkovaní rozdelila tenistov na profesionálnych okruhoch na dva rozdielne tábory.

Kým Novak Djokovič tvrdí, že zaočkovať sa je osobná voľba každého človeka, a tak to má aj zostať bez ohľadu na tlaky z okolia, bývalý svetový hráč číslo jeden Brit Andy Murray má iný názor.

Podľa Murrayho je očkovanie povinnosť každého človeka, ktorý chce konať dobro v prospech väčšiny. Preto by podľa neho mala byť povinne nariadená resp. vyžadovaná.

Stefanos Tsitsipas Čítajte viac Tsitsipas sa (zatiaľ) nedá zaočkovať. Djokovičov pohľad je iný než Federerov