Americká hviezda sa vyhla dopingovým kontrolám. Vyhovára sa na Floyda

TASR, lt | 15.05.2021 10:04
Americký trojskokan Omar Craddock príde o olympijské hry v Tokiu.
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Omar Craddock (@omargooddness)

Jednotka atletickej integrity mu uložila dištanc na 20 mesiacov za porušenie antidopingových pravidiel, keď sa v júli 2020 vyhol kontrole. V jeho prípade to bolo tretie rovnaké previnenie za dvanásť mesiacov.

Craddock sa hájil psychickým rozpoložením, podľa jeho slov ho zasiahol odklad olympiády a smrť Georgea Floyda, ktorý zomrel po zásahu polície. Komisia síce uznala, že vlaňajšie udalosti mohli mať vplyv na psychiku, no poukázala na jeho správanie.

Vytkla mu, že čelil hrozbe dvojročného zákazu činnosti, ale aj tak neupovedomil antidopingových komisárov o mieste svojho pobytu. Informovala o tom agentúra AP.

Dvadsaťmesačnej trest mu vyprší 13. júla budúceho roka, dva dni pred začiatkom majstrovstiev sveta, ktoré budú prvýkrát v histórii hostiť USA. Proti rozhodnutiu Jednotky pre integritu atletiky sa môže odvolať k športovému arbitrážnemu súdu.

Minulý mesiac dosiahol šprintérsky majster sveta Američan Christian Coleman u arbitráži zníženie trestu za zmeškané dopingovej kontroly z dvoch rokov na 18 mesiacov. Ani on však tokijskú olympiádu nestihne, dištanc mu vyprší v novembri.