Vlhová sa zľakla. Po skvelom štarte výrazne chybovala

Pravda, SITA, TASR | 10.01.2021 11:50, aktualizované:
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová.
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová má za sebou nevydarený superobrovský slalom v St. Antone.

Dvadsaťpäťročná Liptáčka urobila vo svojej jazde viacero chýb a skončila na devätnástom mieste o 2,42 sekundy za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou a naďalej bezpečne vedie celkové poradie SP.

Druhé miesto obsadila Talianka Marta Bassinová (+0,16 s) a tretia bola ďalšia Švajčiarka Corinne Suterová (+0,20 s).

„Hlavná chyba bola po 1. medzičase, kde som bola neskoro. Len tak-tak som sa dostala späť do línie, ale odtiaľ som to už nebola ja. Zľakla som sa a viezlo sa to so mnou až do cieľa,“ uviedla Vlhová v prvom hodnotení pre RTVS.

Líderka celkového hodnotenia SP štartovala ako druhá v poradí. Nechcela sa však púšťať do špekulácií, či by jej viac vyhovovalo iné štartové číslo.

„Ťažko to takto hodnotiť. Každopádne, môj tím sa mi snažil poskytnúť čo najviac informácií, ktoré som chcela využiť. Spravila som však jednu obrovskú chybu a odtiaľ to už nešlo tak, ako by som si priala,“ dodala.

Muži, ktorí stoja za úspechom Petry Vlhovej Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Igor Vlha - manažér tímu.

Podľa Vlhovej bola postavená trať veľmi náročná. „Hlavne posledná pasáž bola náročne postavená. Profil trate bol ťažký. Bolo to veľmi technické super G,“ podotkla.

Slovenku najbližšie čaká prechod na kratšie lyže, keďže už v utorok sa predstaví v slalome v rakúskom Flachau.

„Teraz sa pobalíme a vyrazíme do Flachau. Zajtra budem mať tréning a v utorok preteky. Čo najrýchlejšie sa budem snažiť zregenerovať a nastaviť sa na slalom. A v utorok ideme na to,“ skonštatovala Petra Vlhová po odjazdení menej ako polovice 54-členného štartového poľa.

Výsledky super-G SP v St. Antone:
1. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 1:17,82 min, 2. Marta Bassinová (Tal.) +0,16 s, 3. Corinne Suterová (Švaj.) +0,20, 4. Tamara Tipplerová (Rak.) +0,45, 5. Federica Brignoneová (Tal.) +0,72, 6. Ester Ledecká (ČR) +1,33, 7. Ariane Rädlerová (Rak.) +1,37, 8. Michelle Gisinová (Švaj.) +1,48, 9. Stephanie Venierová (Rak.), Wendy Holdenerová (Švaj.) obe +1,67, … 19. Petra VLHOVÁ (SR) +2,42

Celkové poradie SP (po 13 z 34 súťaží):
1. VLHOVÁ 649, 2. Gisinová 530, 3. Bassinová 423, 4. Sofia Goggiová (Tal.) 402, 5. Gutová-Behramiová 390, 6. Mikaela Shiffrinová (USA) 385

Poradie v super-G (2 zo 6):
1. Gutová-Behramiová 145 bodov, 2. Ledecká a Suterová po 140, 4. Bassinová 130, 5. Brignoneová 105, 6. Tipplerová 68, … 8. VLHOVÁ 52