Tímom prerozdelili viac ako dva milióny. Pozrite si, kto kraľuje rebríčku odmien

SITA | 21.09.2020 15:46
Tím UAE Emirates skončil v súťaži družstiev na Tour de France až na deviatom mieste, ale zároveň suverénne ovládol rebríček odmien na práve skončenom 107. ročníku najslávnejších etapových pretekov.
Posledná etapa Tour de France 2020 Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Primož Roglič a Tadej Pogačar si mali počas...

Cyklisti tímu zo Spojených arabských emirátov zarobili oficiálne 623 930 eur, ale fakticky sa o to postaral iba jeden ich jazdec – Tadej Pogačar.

Mladý Slovinec, ktorý práve v pondelok oslavuje 22 rokov, si za celkový triumf pripísal hlavnú prémiu 500-tisíc eur a ďalších 25-tisíc a 20-tisíc eur zinkasoval za triumfy v súťažiach o najlepšieho vrchára a najlepšieho pretekára do 25 rokov.

Ďalšie čiastkové prémie pozbieral za bodované umiestnenia na vrchárskych a šprintérskych prémiách či etapové umiestnenia. Prvé miesto v každej etape bolo ocenené 11 000 eurami.

V cyklistike neplatí, že víťaz berie všetko, ale skôr rozdeľuje všetko. Pogačarom vybojované „prize money“ rozdelia medzi všetkých členov tímu.

Úplne poslednú priečku v rebríčku odmien obsadil tím Arkéa-Samsic s 15 800 eurami.

„Táto suma netvorí ani tri percentá z toho, čo získali cyklisti tímu UAE Emirates. Celkovo všetkým tímom prerozdelili vyše dvoch miliónov eur,“ napísal špecializovaný portál VeloNews.