Djokovič stráca kontrolu nad svojím hnevom, neskrýva obavy Hantuchová

lt, Pravda | 11.09.2020 09:28
K vylúčeniu Novaka Djokoviča z US Open po tom, ako z otočky trafil čiarovú rozhodkyňu do krku, sa vyjadrila aj bývalá tenistka Daniela Hantuchová.
Novak Djokovič po mimoriadne smolnom okamihu.
Novak Djokovič.
+4Novak Djokovič v debate s rozhodcami.

Slovenka po mimoriadne smolnom momente svetovú jednotku zo Srbska podporila, no zároveň upozornila, že incident bol príkladom toho, ako ho dokáže ovládnuť hnev.

„Veľmi mi na ňom záleží a rešpektujem ho pre všetko, čo robí pre tenis. Dúfam však, že si z toho vezme ponaučenie, aj keď tento prípad prišiel v najhoršom možnom čase. Všetko, čo stojí medzi ním a 18. grandslamovým titulom, je on sám, pri všetkej úcte k ostatným hráčom,“ uviedla Hantuchová, ktorá pracuje na US Open ako expertka pre Amazon Prime.

Djokovič v pozastavenej sezóne čelil kritike za spoluorganizovanie turnajov Adria Tour v Srbsku a Chorvátsku v čase pandémie. Vyústilo to do niekoľkých pozitívnych testov na ochorenie COVID-19.

Djokovič počas exhibičných podujatí hral futbal, basketbal, navštívil nočný klub a s ďalšími tenisovými hviezdami sa objímal. O dodržiavaní rozstupov medzi divákmi sa sotva dalo hovoriť…

„Už toľkokrát mal správne úmysly, no zlyháva na zlom načasovaní, presne ako v prípade Adria Tour. Nie je problém s organizovaním takejto exhibície, no nie vtedy, keď sa zastaví celý svet, takisto ako ATP. Samozrejme, veci sa musia zmeniť, no nie hneď teraz,“ pokračovala Hantuchová v analýze.

Novak Djokovič po mimoriadne smolnom okamihu. Foto: SITA/AP, Seth Wenig
Novak Djokovič Novak Djokovič po mimoriadne smolnom okamihu.

Novaka to posilní, znie zo Srbska

Djokoviča po trpkom konci v New Yorku podporil spisovateľ a básnik Matija Bečkovič. Osemdesiatročný Srb tvrdí, že grandslamový turnaj sa verdiktom diskvalifikoval viac ako samotný Djokovič.

„Neverím, že v podobnej situácii by to urobili niekomu inému, určite nie Rogerovi Federerovi či Rafaelovi Nadalovi,“ uviedol Bečkovič pre magazín Hello!

„Novak bol vždy nad všetkými a všetkým, tak to aj zostane. Američania si to nenechajú vziať kvôli jednej loptičke. Lietal príliš vysoko, aby ho následne strhli na zem. Som však presvedčený o tom, že nášho Novaka to len posilní,“ doplnil.