Vémola si nič nepamätá. Prešiel som si peklom, vraví Végh

Pravda | 10.11.2019 12:08
Oktagon 15
Attila Végh oslavuje triumf nad Karlosom Vémolom. Autor:
Po prehre v predchádzajúcom zápase mu viacerí odporúčali, aby ukončil kariéru. Prišla však výzva od českého rivala a Attila Végh neváhal.

Na dlhé týždne sa zavrel do telocvične trnavského Spartakus Fight Gym a tvrdo na sebe pracoval. Vedel, že ak by prehral aj s Vémolom, mal by to v klietke s ďalšími veľkými zápasmi spočítané.

Attila
		Végh a Karlos Vémola pred
		zápasom.
Attila
		Végh oslavuje triumf nad Karlosom
		Vémolom.
+11Attila Végh oslavuje
		triumf nad Karlosom
		Vémolom.

Pod vedením guru slovenského MMA Ilju Škondriča sa dostal do parádnej formy. Keď vstúpil včera do oktagonu pražskej O2 Arény, bol na prvý pohľad o sto percent lepšie pripravený ako proti Zwickerovi.

Priznal, že júnová prehra s Američanom ho nakopla. Vémolu knokautoval už v 1. kole a českej legende ukončil jedenásťzápasovú víťaznú sériu.

„Nakopol ma minulý neúspech. Po prehre s Virgilom (Zwickerom) som sa týždeň trápil, ale potom prišla ponuka na zápas s Karlosom. A znova sa to vo mne prebudilo. Začal som makať, štyri mesiace som s celým tímom drel. Prešiel som si peklom a po každom tréningu som mal v očiach slzy. Mal som jediný cieľ – zdolať Karlosa. A podarilo sa to,“ usmieval sa Végh pred novinármi.

Vémola: Neviem, čo so mnou bude

Vémola nezvládol pozíciu favorita. Pred zápasom mal tradične sebavedomé vyhlásenia, ale priamo v klietke neukázal takmer nič. Végh mal skvelý pohyb, súperovi nedal šancu preniesť zápas na zem. Slovák využil výškovú prevahu, dlhšie ruky a rivala zbil v postoji.

„Gratulácia veľkému československému šampiónovi. K zápasu vám toho ale veľa nepoviem, veľmi si z neho nepamätám. Musím sa pozrieť, kde som urobil chybu,“ krútil hlavou Vémola, ktorý prehral prvýkrát po štyroch rokoch. Naposledy nestačil v auguste 2015 na veterána UFC Jacka Hermanssona.

Zostrih zo zápasu.

Vémola sníval o návrate do UFC, kde ako prvý Čech zápasil v šiestich dueloch. Po sobotňajšej prehre priznal, jeho zámorský sen sa zrejme rozplynul.

„Súperovi sa sen splnil, mne sa rozplynul. Teraz sa s tým musím vyrovnať, neviem, čo so mnou bude. Mohol som stratiť všetko a to sa stalo. Dneska vyhral lepší a to bol Attila,“ uviedol Vémola. Už na budúci týždeň ho čaká operácia ramena a potom minimálne polročná pauza.

Nedostatkom peňazí zrejme trpieť nebude, on i Végh dostali podľa českých médií za zápas 80 000 eur.