Bude majstrom sveta tínedžer? Sagan a Alaphilippe ospevujú belgický zázrak

Pravda | 13.09.2019 07:10
Peter Sagan a Julian Alaphilippe, hviezdy svetovej cyklistiky, predpovedajú 19-ročnému Remcovi Evenepoelovi úspešnú budúcnosť.

Belgický talent prežil mimoriadne úspešný uplynulý mesiac. Vyhral prestížne jednorazové preteky Clásica de San Sebastián a na majstrovstvách Európy triumfoval v časovke elitnej kategórie.

Evenepoel sa predstaví na piatkových pretekoch v Québecu, na ktorých bude rovnako ako stálice pelotónu, ladiť formu na svetový šampionát v Yorkshire koncom septembra.

Sagan s Alaphilippom na tlačovej konferencii pred podujatím kategórie WorldTour priznali, že supertalent urobil dojem aj na nich.

„Určite ma ohromuje, čo ukazuje,“ povedal Sagan pre belgické periodikum HLN. „Má iba 19 rokov a už dosiahol úroveň profesionálneho jazdca. Myslím si, že má pred sebou svetlú budúcnosť,“ dodal.

VIDEO: Časovkársky riumf Evenepoela na ME

Podľa Alaphillipa má mladík šancu napodobniť triumf z časovky elite na ME v Alkmaare aj vo svetovej konkurencii na anglických cestách.

„Je v jeho silách, aby dokázal ovládnuť časovku. Nemalo by mu to spôsobovať stres. Videli ste, aký kúsok sa mu podaril na majstrovstvách Európy. Remco je vo forme a môže sa spoľahnúť na pomoc tímu. Motivácia mu nechýba,“ povedal Alaphillipe na adresu tímového kolegu z Deceunincku-QuickStep.

„V časovke nevidím veľa jazdcov, ktorí budú silnejší ako on. V pretekoch s hromadným štartom to bude iné, čaká nás skoro 300 kilometrov. Som na neho veľmi hrdý, to je samozrejmé,“ dodala jedna z najvýraznejších postáv tohtoročnej Tour de France.

Evenpoel bol predtým futbalovou nádejou, dokonca bol kapitánom belgickej reprezentácie do 16 rokov. Keď zapojil do tréningu bicykel, nastal zlom.

Slová chvály na adresu Evenepoela sa hrnú zo všetkých strán. V lete sa pridal aj legendárny Eddy Merckx.

„Či môže byť lepší ako ja? Samozrejme. Má na to všetky predpoklady. Keď som vyhral prvú dôležitú klasiku, mal som dvadsať rokov. V tomto ma už predbehol,“ reagoval päťnásobný šampión Tour de France s prezývkou Kanibal.

TV Pravda: Peter Sagan zavítal 7. augusta do Bratislavy. Na nábreží Dunaja sa stretol s fanúšikmi a odpovedal na otázky novinárov

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ