Potvrdila skvelú formu. Kosgeiová zabehla v Newcastli najrýchlejší polmaratón

ČTK | 08.09.2019 16:14
Brigid Kosgeiová Foto: ,
Brigid Kosgeiová v cieli v Newcastli.
Keňanka Brigid Kosgeiová zabehla v Newcastli najrýchlejší polmaratón všetkých čias. Jej čas 1:04:28 však nemôže byť uznaný za svetový rekord, pretože trať pretekov Great North Run nespĺňa požadované parametre.

Svetový rekord tak ďalej patrí inej kenskej bežkyni Joyciline Jepkosgeiové, ktorá predvlani vo Valencii vyhrala za 1:04:51.

Dvadsaťpäťročnej Kosgeiovej preteky v Británii svedčia. V apríli vyhrala Londýnsky maratón v siedmom najlepšom čase histórie 2:18:20, vlani bola na prestížnom podujatí druhá.

Víťazom mužského polmaratónu v Newcastli sa stal šiestykrát za sebou hviezdny britský vytrvalec Mo Farah. Štvornásobný olympijský šampión a šesťnásobný majster sveta, ktorý sa chystá na októbrový maratón v Chicagu, vyhral za 59:06.