Roglič ovládol na Romandii špurt a obliekol sa do žltého, úspech Bory v klasike

SITA, TASR | 01.05.2019 18:42
Italy Cycling Tirreno Adriatico roglič Foto: ,
Primož Roglič.
Slovinec Primož Roglič z tímu Jumbo-Visma sa stal víťazom stredajšej prvej etapy na pretekoch Okolo Romandie 2019 vo Švajčiarsku.

Ovládol špurt pelotónu v La Chaux-de-Fonds pred Francúzom Davidom Gaudom (Groupana-FDJ), tretí skončil Rui Costa z Portugalska (UAE-Team Emirates).

V utorkovom prológu skončil Roglič druhý a do druhej etapy vstúpi ako líder hodnotenia, druhý Rui Costa za ním zaostáva o 10 sekúnd.

„Bol to ťažký deň s mnohými stúpaniami, ale na konci sa mi podarilo prísť do cieľa s malou skupinou. Je to nádherný pocit, že som opäť vyhral,“ povedal v cieli Roglič.

Jediný Slovák v pelotóne Erik Baška z tímu Bora-Hansgrohe v stredu obsadil 112. miesto s odstupom 23:30 min na víťaza a v celkovej klasifikácii mu patrí 122. priečka (+23:59 min).

Preteky Okolo Romandie 2019

1. etapa (Neuchatel – La Chaux-de-Fonds, 168,4 km): 1. Primož Roglič (Slovin.) Jumbo-Visma 4:15:18 h, 2. David Gaudu (Fr.) Groupana-FDJ, 3. Rui Costa (Portug.) UAE-Team Emirates, 4. Michael Woods (Kan.) EF Education First, 5. Damien Howson (Aus.) Mitchelton-Scott, 6. Carl Hagen (Nór.) Lotto Soudal – všetci rovnaký čas ako víťaz, … 112. Erik Baška (SR) Bora-Hansgrohe +23:30 min

Poradie po 1. etape: 1. Primož Roglič (Slovin.) Team Jumbo-Visma 4:20:15 h, 2. Rui Costa (Portug.) UAE-Team Emirates +10 s, 3. David Gaudu (Fr.) Groupana-FDJ +12, 4. Geraint Thomas (V. Brit.) Ineos +13, 5. Carlos Betancur (Kol.) Movistar +14, 6. Felix Grossschartner (Rak.) Bora-Hansgrohe +15, … 122. Erik Baška (SR) Bora-Hansgrohe +23:59 min

Ackermann uspel vo Frankfurte

Nemec Pascal Ackermann z tímu Bora-Hansgrohe sa stal víťazom stredajšej nemeckej cyklistickej klasiky Eschborn-Frankfurt.

V šprintérskej koncovke po 187,5 km zdolal krajana Johna Degenkolba (Trek-Segafredo) a do rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) si pripísal 300 bodov. Tretí skončil víťaz predchádzajúcich štyroch edícií Nór Alexander Kristoff (UAE-Team Emirates). Slovensko nemalo zastúpenie.

„Všetci sme pracovali pre jediný cieľ víťazstvo. Je to skvelý pocit. Padlo nám z pliec veľké bremeno,“ povedal v cieli Ackermann, ktorý ukončil osemročný pôst domácich zástupcov.

Eschborn – Frankurt nad Mohanom

1. Pascal Ackermann Bora-Hansgrohe 4:23:36 h, 2. John Degenkolb (obaja Nem.) Trek-Segafredo, 3. Alexander Kristoff (Nór.) UAE-Team Emirates, 4. Davide Cimolai (Tal.) Israeli cycling academy, 5. Hugo Hofstetter (Fr.) Cofidis, Solution Crédits, 6. Baptiste Planckaert (Belg.) Wallonie-Bruxelles – všetci rovnaký čas ako víťaz

TV Pravda: V pravidelnej relácii Týždeň v športe sme analyzovali sezónu Petra Sagana s jeho bývalým trénerom Petrom Zánickým: