Isner druhý titul v rade nezískal, po boji mu ho vyfúkol Japonec Nišikori

SITA | 10.08.2015 07:34
John Isner, Kei Nišikori Foto: ,
Američan John Isner (vľavo) gratuluje k víťazstvu na turnaji Japoncovi Keiovi Nišikorimu.
Japonský tenista Kei Nišikori získal jubilejný desiaty singlový titul na hlavnom profesionálnom okruhu.

Zaokrúhlil nedeľňajším finálovým triumfom na turnaji ATP World Tour 500 Citi Open v americkom Washingtone (dotácia 1 753 020 USD, tvrdý povrch Deco-Turf) nad domácim Johnom Isnerom za 115 minút 4:6, 6:4, 6:4. Dvadsaťpäťročný zverenec Michaela Changa získal šek na 343-tisíc dolárov a 500 bodov do príslušného rebríčka.

Štvorhru v metropole USA ovládli najvyššie nasadení domáci bratia Bob a Mike Bryanovi, ktorí si vo finále poradili s dvojkami „pavúka“ Ivanom Dodigom a Marcelom Melom presvedčivo 6:4, 6:2 za 56 minút.

Dvojhra – finále:
Kei Nišikori (Jap.-2) – John Isner (USA-8) 4:6, 6:4, 6:4

Kerberová sa štvrtým titulom v roku vyrovnala Serene

Nemecká tenistka Angelique Kerberová sa ziskom štvrtého titulu v tomto roku vyrovnala líderke svetového rebríčka Serene Williamsovej. Dvadsaťsedemročná brémska rodáčka čerstvo triumfovala vo finále turnaja WTA Premier Bank of the West Classic v americkom Stanforde nad Češkou Karolínou Plíškovou 6:3, 5:7, 6:4. Duel trval 128 minút.

„Tuším, že s Karolínou na nás v budúcnosti čaká ešte niekoľko vzájomných finále,“ citoval Kerberovú oficiálny server WTA. Vo finále štvorhry sa zrodil finálový triumf nenasadenej čínskej dvojice Čeng Saj-saj, Sü I-fan.

Angelique Kerberová (Nem.-5) – Karolína Plíšková (ČR-4) 6:3, 5:7, 6:4

Stephensovej premiérový titul na okruhu WTA

Domáca tenistka Sloane Stephensová zmietla v nedeľňajšom finále dvojhry Rusku Anastasiu Pavľučenkovovú 6:1, 6:2 a na turnaji WTA International Citi Open v americkom Washingtone získala svoj prvý titul na hlavnom profesionálnom okruhu. „Snažila som sa vydať zo seba to najlepšie a domnievam sa, že som dobre uplatnila môj štýl hry. Mám za sebou skutočne vydarený deň,“ citoval server WTA 22-ročnú Floriďanku.

Súťaž štvorhry spoznala víťazky už v sobotu, Švajčiarka Belinda Bencicová a Francúzka Kristina Mladenovicová ako štvrté nasadené hráčky zvíťazili vo finále nad trojkami deblového „pavúka“, španielsko-slovinským tandemom Lara Arruabarrenová-Vecinová, Andreja Klepačová, za 102 minút 7:5, 7:6 (7).

Sloane Stephensová (USA) – Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) 6:1, 6:2