Košičanky zostali bez medaily. Po Fenerbahce nestačili ani na Bourges

SITA | 24.03.2013 13:30
Good Angels Košice Foto: ,
Good Angels Košice.
Najúspešnejšiu sezónu v dejinách slovenského ženského basketbalového klubu Good Angels Košice neprikrášlila bronzová medaila.

Tím, ktorému právom patrí prívlastok najväčšie prekvapenie tejto euroligovej sezóny, si v nedeľňajšom stretnutí o 3. miesto na záverečnom turnaji Final Eight 2013 v ruskom Jekaterinburgu neporadil s francúzskym družstvom Bourges Basket, hoci nad ním v prvom polčase viedol 12-bodovým rozdielom. Zverenky Maroša Kováčika prehrali 57:65 (27:26) a obsadili štvrté miesto.

Po vyrovnanej prvej polovici úvodnej štvrtiny sa Košice odpútali 11-bodovou šnúrou. Od priaznivého stavu 8:7 odskočili na 19:7, ale zo sľubného náskoku sa netešili dlho. Hráčky Bourges zvládli väčšiu časť druhej desaťminútovky vydareným úsekom 16:4, vďaka čomu vyrovnali skóre (23:23).

Majsterky Slovenska ešte odskočili na 27:23, no skúsená stredná rozohrávačka Dumercová svojou priebežnou treťou trojkou znížila na konci prvej polovice duelu na 26:27.

Košičanky v tretej štvrtine o čosi spresnili streľbu a v 25. min sa ujali vedenia 38:33. Opäť však nezvládli druhú polovicu desaťminútovky, na konci ktorej francúzsky tím otočil skóre vo svoj prospech – 42:40.

Vypracovaný tesný náskok Bourges už nepustilo z rúk, ba ho ešte postupne zveľadilo. V 37. min odskočilo na 52:46, nasledoval oddychový čas trénera Maroša Kováčika, ale Košiciam nepomohol. O víťazovi bolo rozhodnuté 1,5 minúty pred koncom, keď svietil na tabuli stav 58:46.