Kučera: Na Borisa Beckera sa veľmi teším

12.06.2008 12:22
Karol Kučera
Bývalý slovenský vrcholový tenista Karol Kučera. Autor:

V košickej Steel aréne 19. októbra 2008 v rámci putovného projektu Tennis Classics Tour - Boris Becker and Friends počas približne 4 - 5-hodinovej nielen tenisovej megašou absolvujú exhibičnú dvojhru na tvrdom povrchu Taraflex spomenutý nemecký 40-ročný trojnásobný víťaz Wimbledonu B. Becker a bývalý špičkový slovenský tenista Karol Kučera.

„Už teraz sa veľmi teším,“ uviedol niekdajší šiesty hráč svetového rebríčka K. Kučera na štvrtkovej bratislavskej tlačovej konferencii zvolanej organizujúcou agentúrou Music Art a dodal: „Borisa poznám už približne pätnásť rokov. Patril do generácie predo mnou, ale párkrát sme spolu trénovali. Vnímal ma ako začínajúceho hráča a myslím si, že mu robilo dobre výkonnostne ma potiahnuť. Vlani v septembri sme v New Yorku spoločne sledovali jedno zo semifinále US Open. Kamarátsky vzťah medzi nami pretrváva.“

Tridsaťštyriročný Kučera ukončil svoju kariéru po daviscupovom finále pred troma rokmi. Momentálne sa venuje najmä hudobnej sfére, ale udržiava sa aj v športovej fazóne: „Už približne mesiac hrávam štyri – päťkrát týždenne v súvislosti s nemeckou bundesligou. Teraz mám motiváciu neustať ani po nej,“ povedal semifinalista Australian Open spred desiatich rokov Kučera.

Proti charizmatickému „Bum-bum“ Borisovi nastúpil v oficiálnom zápase len raz. Na düsseldorfskom Svetovom pohári tímov 1998 vo štvorhre po boku Dominika Hrbatého tesne nestačil na držiteľa 49 singlových titulov doplneného naturalizovaným olomouckým rodákom Davidom Prinosilom (4:6, 6:4, 4:6) a Nemci napokon získali primát z týchto MS tímov pod hlavičkou ATP. Kučera s kolegami z reprezentácie sa dočkali na antuke Rochusclubu až v sezóne 2000.

Ako je známe, víťaz 6 turnajov ATP vo dvojhre Kučera nedávno voľne nadviazal spoluprácu so Slovenským tenisovým zväzom a poradensky pribudol do podporného štábu Národného tenisového centra. „Zmluvne to síce nie je dané, ale dohodli sme sa na funkcii trénera na najbližšie daviscupové stretnutie v septembri proti Srbsku. Už teraz často trénujem s mnohými mladými hráčmi v NTC, ale aj rôznych akadémiách, napríklad tej Mojmíra Mihala či Jána Krošláka, takže mám o dianí prehľad.“

Na východ Slovenska v októbri okrem Kučeru a Beckera zamieria aj povestný francúzsky tenisový šoumen Henri Leconte a Nemci Carl-Uwe Steeb a Eric Jelen. Počas programu, na ktorý je vstupné 990 Sk, sa uskutočnia dve jednosetové dvojhry a bonusom bude tzv. comedy štvorhra. Voľné chvíle spríjemní skupina Goombay Dance Band a takmer niet pochýb, že napokon aj na pódiu bude aktívny Kučera. „Keď to pomôže zábave, tak prečo nie?“ Nad podujatím prevzal záštitu primátor Košíc František Knapík.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk