Clement: Chceli, aby som prehral zápas

Plejáda tenistov s priznanými skúsenosťami so stávkovými podvodníkmi sa utešene rozrastá. Aj v najnovšom prípade Francúza Arnauda Clementa však ide len o malý kúsok mozaiky, ktorá pre nedostatok odvahy či iné dôvody zrejme nikdy nebude kompletná.

30.10.2007 19:46

„Stalo sa mi to, ale nepoviem kde a za akých okolností. Ani na zlomok sekundy som nedal tej osobe šancu, aby svoj návrh zopakovala,“ povedal finalista Australian Open 2001 a naznačil, že sa obáva odvetnej reakcie v prípade, že by prezradil viac. „Preto o tom nechcem viac hovoriť. Z tohto dôvodu neuvediem miesto ani spôsob, ako k tomu prišlo,“ povedal Clement po prehre v pondelkovom parížskom zápase 1. kola dvojhry na záverečnom podujatí tenisovej ATP Masters Series s ruským súperom Michailom Južným 4:6, 3:6.

Podobne ako nedávno jeho mladší kolega z okruhu Andy Murray, aj Clement odvrátil pozornosť smerom k menej kvalitným hráčom. „Problém vidím medzi tenistami z nižších poschodí rebríčka, pre ktorých je to otázka finančného zabezpečenia. Aj keď takýto hráč podmietne podobnú ponuku, v jeho mysli to počas zápasu môže zohrať svoju úlohu. Môže ho to vyviesť z miery. Môj prípad to však nie je. Pristúpenie na niečo také vnímam ako zradu športu,“ dušoval sa Clement.

Problém s podozrivými výsledkami tenisových stretnutí vyplával opäť na povrch minulý týždeň, keď na základe diania na stávkovom trhu vyhodnotila internetová tipovacia burza Betfair ako pozoruhodný súboj Rusa Dmitrija Tursunova so Srbom Borisom Pašanským na turnaji ATP v Petrohrade, ale napokon sa rozhodla uvoľniť výplaty výhier.

Ku zrušeniu vkladov pristúpil Betfair v auguste po dueli Rusa Nikolaja Davydenka s Argentínčanom Martinom Vasssallom-Arguellom, čím spustil lavínu vyšetrovaní a mediálnych informácií indikujúcich čierne praktiky v „bielom športe“.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba