Azarenková sa musela odhlásiť z obľúbeného turnaja. Nedostala víza do Kanady

Bieloruská tenistka Viktoria Azarenková sa musela v nedeľu na poslednú chvíľu odhlásiť z turnaja WTA v Toronte. Nedokázala totiž včas získať víza pre vstup na územie Kanady. Podľa organizátorov turnaja išlo o procesnú záležitosť, ktorá nemá nič spoločné s jej národnosťou.

07.08.2022 20:35
Victoria Azarenková Foto: ,
Victoria Azarenková.
debata (15)

„Musela som sa odhlásiť, pretože moju žiadosť o víza neschválili,“ citovala agentúra AFP z vyjadrenia Azarenkovej na sociálnej sieti.

„Je to pre mňa ozajstné sklamanie. Je smutné vynechať jeden z mojich obľúbených turnajov.“

Jelena Djokovičová Čítajte aj Djokovičová má dosť, opäť bráni manžela. Tentoraz to vytmavila magazínu

Kanadský tenisový zväz potvrdil, že napriek snahe sa Azarenkovej nepodarilo včas si vybaviť víza:

„Usilovne sme spolupracovali s Vikou a jej tímom niekoľko týždňov a urobili sme všetko, aby sme jej pomohli s touto žiadosťou, no doba spracovania sa ukázala ako príliš náročná. Dúfame, že ju budúci rok uvidíme opäť v Kanade.“

Bývalá svetová jednotka a dvojnásobná grandslamová víťazka, rovnako ako ďalší hráči z Ruska a Bieloruska, nemohli pre inváziu na Ukrajinu štartovať v tomto roku vo Wimbledone.

Alexander Zverev Čítajte aj Od štyroch rokov mám cukrovku, prezradil Zverev. Založil nadáciu

Na ostatných turnajoch sa môžu zúčastniť bez názvu a vlajky svojej krajiny.

Azarenková sa mala v prvom kole podujatia v Toronte, ktoré odštartuje v pondelok, stretnúť s olympijskou víťazkou Belindou Bencicovou. Do turnajového kolotoča sa chce vrátiť na turnaji v Cincinnati (od 13. augusta).

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk
15 debata chyba
Viac na túto tému: #Viktoria Azarenková
Flowers